Wiosna 2013 – zapowiedzi

karneval-3508501

Wreszcie upragniony marzec! Wiosna tuż za rogiem, a co za tym idzie, już za kilkanaście dni startują pierwsze serie wiosennego sezonu anime. Pora więc przyjrzeć się, czym planują nas raczyć japońskie stacje telewizyjne przez najbliższych kilka miesięcy.

Tak, jak sezon zimowy zapowiadał się słabo – i słusznie, gdyż ogólnie słabo wypada – tak wiosna kusi kilkoma potencjalnie dobrymi tytułami. Jest różnorodnie, jest kolorowo – dla każdego coś dobrego :) Co mnie osobiście zaskakuje to fakt, że wiosna nie przyniesie żadnego tytułu od Kyoto Animation. Nie wiadomo zresztą, na jakim poziomie będzie stało samo shoujo – są pojedyncze serie, które mogą się całkiem dobrze rozwinąć, ale ku mojemu niezadowoleniu zabrakło romansu z prawdziwego zdarzenia. Sporo jest za to serii kosmiczno-fantastycznych i przygodowych. Będzie się działo :) 25 serii premierowych, 7 kontynuacji, 6 remake’ów/spin-offów/odcinków specjalnych. Zapowiedzi OVA i filmów sobie odpuściłam ;)

Lista, na podstawie której opracowałam zestawienie, pochodzi z 22 lutego 2013. Trudno stwierdzić, czy jest to ostateczna wersja rozkładu jazdy na wiosnę – biorąc pod uwagę, że znaczna ilość serii nie ma jeszcze konkretnych dat premierowych (niektóre wręcz przedstawione zostały z enigmatycznym przypiskiem „wiosna”), możliwe jest, że pojedyncze tytuły zostaną odwołane/przeniesione na następne sezony. Pozostaje mieć nadzieję, że nie te najlepiej się zapowiadające :)

Zapraszam zatem na pierwszą, półoficjalną przejażdżkę po sezonie wiosna 2013. Widzicie jakieś potencjalne hity? :)

iboOuL5DzBjZow

A teraz z bliska…

—————————————

Otona Joshi no Anime Time

Tytuł: Otona Joshi no Anime Time

Data premiery: 10 marca 2013

Opis: 3 odcinki specjalne oparte na opowiadaniach nagrodzonych literacką nagrodą Naoki. Opowiadania skierowane są do kobiet w średnim wieku. Każdy z odcinków skupiać się będzie na jednej bohaterce, każdy też cechować będzie się innym stylem i grafiką.

Uwagi: Pierwszy odcinek tej nietypowej serii wyemitowany został już w 2011. Jest na mojej liście „must watch” :) Co prawda nie postrzegam się jeszcze jako kobietę „w średnim wiek”, niemniej pachnie mi tutaj jakimiś miłymi okruchami życia ;) Pewnie nie zabraknie romansu, odrobiny dramatu, sensownej proporcji uśmiechu i wzruszeń – czyli dokładnie tego, co uwielbiam w anime najbardziej. Ważne jest też to, że epki stanowią ekranizację literatury i to wysoko notowanej przez krytyków japońskich. Do obejrzenia.

—————————————

Date-a-Live

Tytuł: Date a Live

Data premiery: 16 marca 2013

Opis: Itsuka Shidou spotyka dziewczynę-ducha, która została odrzucona przez zdewastowany świat. Dziewczyna, na którą Shidou mówi „Tohka”, 30 lat temu zmiotła z powierzchni Ziemi znaczną część ludzkości, a teraz powróciła. Jedynym sposobem, by ją powstrzymać, jest zacząć się z nią umawiać.

Uwagi: WTF? Co do licha? Wyłania się jakaś kompletna bzdura. Wnosząc po plakacie, oczywiście mamy do czynienia z klasycznym haremem, który udziwniony zostaje przez kompletnie absurdalny zamysł fabularny. Dziewczyna-duch, która ma tradycję wyżynania ludzi i kolejny „przeciętny” nastolatek, który dla dobra ludzkości musi zacząć się umawiać z tą kreaturą? Nie sądzę, oj nie.

—————————————

cb178e9fb789113210dd0fc60fb197961356037544_full

Tytuł: RDG: Red Data Girl

Data premiery: 16 marca 2013

Opis: Suzuhara Izumiko to 15-letnia dziewczyna, która wychowywana i chroniona była w świątyni, ukrytej głęboko w górach Kumano. Po tym, jak Izumiko spędza praktycznie całe swoje życie w górach, podjęta zostaje decyzja, że wraz ze swoim przyjacielem z dzieciństwa Miyukim (nie wiem, czy chodzi o chłopca, czy o dziewczynę ;)) przeniesie się do Tokyo i zacznie uczęszczać do liceum Houjou. Na szkolnej wycieczce nagle pojawia się tajemnicza istota znana jako Himegami i dochodzi do strasznego wypadku. Rodzina Izumiko skrywa wielki sekret, który dziewczyna ma wkrótce odkryć.

Uwagi: Tak naprawdę nie wiadomo, w jakim kierunku to pójdzie. Można wnosić, że będziemy mieli tutaj do czynienia z ładną grafiką – to jedno na pewno. Poza tym pytanie – czy pójdzie to w stronę tajemniczej historii z motywami paranormalnymi w tle czy raczej w kierunku lekkiej obyczajówki o kolejnej grupie przyjaciół. Obie opcje mogą nieść ze sobą pewien potencjał. Wydaje mi się, że najwięcej zależy tutaj od głównej bohaterki – czy będzie konkretną, sympatyczną i normalną dziewczyną, czy jakąś nieogarniętą niedojdą, na której skupią się wszystkie nieszczęścia tego świata. Po doświadczeniach z jesiennego Sukitte Ii na yo, czy zimowej Amnesii, obawiam się, że i sezon wiosenny wepchnie nam chociaż jedną heroinę-mimozę. Pytanie, czy pojawi się ona w tej serii? Tak czy inaczej, na pewno pierwsze odcinki obejrzę, licząc, że w najgorszym razie będzie to po prostu kolejna banalna i schematyczna historyjka w szkolnym settingu. A może akurat zaskoczy? Kto wie ;)

—————————————

girls-und-panzer

Tytuł: Girls und Panzer (odcinki 11 i 12)

Data premiery: odcinek 11 – 18 marca 2013, odcinek 12 – 25 marca 2013

Uwagi: Nie wiem, czy to jakaś dogrywka do serii, czy po prostu ostatnie jej odcinki. W każdym razie nie oglądałam 10 wcześniejszych epów, logiczne więc, że do 11. i 12. tym bardziej nie zamierzam się przysposabiać.

—————————————

Gundam_Seed_Destiny_HD_remaster_2

Tytuł: Gundam Seed Destiny HD Remaster

Data premiery: 29 marca 2013

Opis: Odnowiona edycja Gundam Seed Destiny

Uwagi: … czyli jak wytrzepać trochę kasy, bez szczególnego wysiłku twórczego :P Nie znam Gundama, więc i taka edycja mnie nie interesuje. To już chyba pozycja dla fanów serii.

—————————————

karneval-anime-key-visual-001

Tytuł: Karneval

Data premiery: 3 kwietnia 2013

Opis: Nai poszukuje pewnej ważnej dla siebie osoby, ale jako jedyny po niej ślad, ma w posiadaniu jej bransoletkę. Gareki jest złodziejem i kieszonkowcem, który żyje z dnia na dzień. Obaj bohaterowie spotykają się w dziwnej posiadłości, gdzie zostają wrobieni (domyślam się, że w jakąś grubą aferę) i wkrótce stają się kryminalistami poszukiwanymi przez wojskowe oddziały bezpieczeństwa. Kiedy Nai i Gareki znajdują się w beznadziejnie trudnym położeniu, natrafiają na swej drodze na najpotężniejszą organizację obronną w kraju – „Cyrk”!

Uwagi: Wietrzę jeden z hitów sezonu. Oczywiście nie obejdzie się bez potencjalnie groźnych pułapek – seria powstała na podstawie wydawanej od 2007 roku mangi, warto podkreślić: wydawanej po dziś dzień. Oznacza to, że albo będziemy mieli otwarte zakończenie, albo twórcy anime przedstawią nam własną wersję finału – oba wyjścia mogą niestety zakończyć się fiaskiem. Ale o koniec będziemy się martwić na końcu ;) Póki co widać, że seria będzie bardzo apetyczna z punktu widzenia grafiki. Zapowiada się na szaloną i ciekawą przygodówkę – do tego dostaniemy zapewne dwóch ślicznych bishów w rolach głównych i jak to jedna ze świętych zasad nakazuje, dobrani pewnie zostaną na zasadzie kontrastu. Zapowiada się naprawdę ciekawe show. Zdecydowanie zamierzam oglądać.

—————————————

ogrugpnmpc_l

Tytuł: Yahari Ore no Seishun Love Come Wa Machigatteiru

Data premiery: 4 kwietnia 2013

Opis: Hikigaya Hachiman to chłopak o trudnym charakterze, który uczęszcza do szkoły średniej. Woli postępować na przekór panującym trendom i odmawia zaprzyjaźnienia się z kimkolwiek w szkole. By ściągnąć Hachimana na właściwą ścieżkę, jego nauczycielka Hiratsuka Shizuka, zmusza go do wstąpienia do klubu „Public Service Club”, gdzie poznaje innych problematycznych uczniów.

Uwagi: Typowa seria szkolna. Outsider wstępuje do szkolnego klubu, gdzie zapewne ze zdumieniem odkryje, że są na tym świecie ludzie, z którymi warto się zaprzyjaźnić. Trudno wyrokować o jakości takich serii, tylko na podstawie opisu – wszystko zależy od tego, czy te wtórne pomysły, z których na pewno będzie się tutaj korzystało, zostaną zrealizowane w zabawny i ciekawy sposób. Jeśli tak, może to być całkiem miłe anime, na które nie będzie szkoda 20-paru minut tygodniowo. Zobaczymy.

—————————————

Tetsujin-28-go-Gao

Tytuł: Tetsujin 28-gou Gao!

Data premiery: 6 kwietnia 2013

Opis: Seria krótkich, 5-minutowych odcinków skupiających się na codziennym życiu głównego bohatera, Kanedy Shoutarou, nie zaś na scenach walki, tak jak to było w poprzedniej serii ‚Tetsujin 28-gou’.

Uwagi: Nie znam i znać nie chcę :P Pomijając już 5-minutowe odcinki, to zupełnie nie moje klimaty.

—————————————

38653659706112898507

Tytuł: Danchi Tomoo

Data premiery: 6 kwietnia 2013

Opis: Seria opowiada o uczniu czwartej klasy, Tomoo, który żyje w bloku ze swoją matką i starszą siostrą. Jego ojciec pracuje gdzieś daleko na kontrakcie. Tomoo, wraz ze swoimi przyjaciółmi, przeżywa przygodę za przygodą.

Uwagi: To chyba tytuł skierowany bezpośrednio do dzieci. Raczej nie widzę w tym nic, co mogłoby zainteresować dorosłego widza.

—————————————

Pretty.Rhythm .Rainbow.Live.full.1408239

Tytuł: Pretty Rhythm Rainbow Live

Data premiery: 6 kwietnia 2013

Opis: Ayase Naru jest uczennicą 8. klasy, która podczas słuchania muzyki, widzi jej kolory. Pewnego dnia dowiaduje się, że właściciel nowo otwartego sklepu poszukuje uczennic szkoły średniej, które potrafią wykonywać Prism Dance – Naru natychmiast postanawia zgłosić swoją kandydaturę.

Uwagi: Nie wygląda mi to za dobrze. Jeśli już mam się zalewać tonami cukru, najlepiej się jednak czuję, gdy pochodzą one od Kyoto Animation, przynajmniej zawsze mogę liczyć na cudną grafikę. Tutaj już plakat mi się nie podoba – pomijam bohaterki we wszystkich kolorach tęczy, ale trochę przeraża mnie, że przy każdej z nich unosi się w powietrzu jakaś słodka kolorowa kulka, która pewnie ma odgrywać rolę pociesznego pupila. Nie, zdecydowanie za dużo tego lukru…

—————————————

61l9orzy6ql._sszzzzz_

Tytuł: Boku wa Ou-sama Fairy Tale Classic

Data premiery: 6 kwietnia 2013

Opis: Seria oparta na klasycznym zbiorze japońskich bajek o Ou-samie, przestawia różne historie i przygody, które przytrafiają się żarłocznemu, egocentrycznemu i leniwemu monarsze, który kocha tylko jedną rzecz na świecie – jajka.

Uwagi: Kolejna anime dla najmłodszych? Chyba tak.

—————————————

jam-project-shokotan-isao-sasaki-unite-to-sing-yamato-2199-01

Tytuł: Uchuu Senkan Yamato 2199

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Telewizyjna emisja odcinków, które zawarte zostały w filmach z serii ‚Uchuu Senkam Yamato 2199’, stanowiących remake oryginalnej serii telewizyjnej z 1974 roku.

Uwagi: Czyli podobne odgrzewanie kotleta, co przy Gundamie. Chociaż tutaj chyba są większe szanse na pozyskanie nowej widowni, bo pewnie większość obecnych widzów raczej nie śledziła serii z 1974. Niestety jednak zupełnie nie są to moje klimaty, więc raczej spasuję.

—————————————

7e84c91eae4f9a1012774c73fbb7a7cc1359396381_full

Tytuł: Joujuu Senjin!! Mushibugyou

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Przygodówka z settingiem w Tokio epoki Edo, we wczesnych latach XVIII wieku. Ósmy szogun Tokugawa Yoshimune rozkazuje zamontować specjalne pudełka, w których zwykli ludzie mogliby umieszczać swoje myśli. Po wysłuchaniu ich głosów, szogun tworzy nową jednostkę urzędową – Mushibugyou – która ma chronić mieszkańców miasta. Każdy z członków jest specjalistą z unikalnymi umiejętnościami bojowymi.

Uwagi: Pomysł nawet ciekawy. Podoba mi się setting, gorzej z projektem postaci zaprezentowanym na plakacie. Sama nie wiem – jest to zdecydowanie coś spoza mojego kręgu zainteresowań, ale może dlatego warto się skusić. Poszerzanie horyzontów i takie tam :>

—————————————

photokano_kabegami_01_640_1136

Tytuł: Photo Kano

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Oparta na popularnej japońskiej grze PSP, ‚Photo Kana’ opowiada historię chłopca, który interesuje się fotografią. Z jego zainteresowania wyrasta wkrótce gromadzący się wokół bohatera harem.

Uwagi: No a to z kolei typowa seria wpisująca się w moje preferencje – chyba pora zacząć ubolewać nad marnym gustem :P To trochę, jak z opisywaną już Red Data Girl – sporo zależy od tego, jacy będą bohaterowie. Na pewno jednak pierwsze odcinki sprawdzę.

—————————————

7524464.3

Tytuł: Devil Survivor 2 The Animation

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Tajemniczy najeźdźcy zwani Septentrionesami przybywają do Japonii i w pewną niedzielę rozpoczynają atakować kraj. By się bronić, bohaterowie ‚Devil Survivor 2’ podpisują pakt z diabłem i zostają Trzynastoma Posłańcami Diabła. Septentrionesi pokazują się co najmniej raz dziennie i obowiązuje limit czasowy – dokładnie siedem dni – by ich pokonać.

Uwagi: Seria oparta na grze i to już widać nawet po tak szczątkowym opisie fabuły. Zupełnie nie dla mnie.

—————————————

Majestic-Prince

Tytuł: Ginga Kikoutai Majestic Prince

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: W drugiej połowie XXI wieku, ludzie opuszczają Ziemię i zaczynają żyć w kosmosie. Aby zaadaptować się do nowego środowiska i poradzić sobie z wrogo nastawionymi kosmitami z Jowisza, genetycznie projektowane są dzieci zwane ‚Książętami’, które wychowuje się i szkoli, by mogły pilotować roboty bojowe AHSMB (Zaawansowane Wielozadaniowe Maszyny Bojowe Wysokiej Jakości). Seria opowiada o jednym z nastoletnich ‚Książąt’, Hitachi O Izuru, który uczy się w akademickim mieście Grandzehle.

Uwagi: Ach te cudowne, japońskie nastolatki w ich pięknych, kosmicznych maszynach bojowych. Nie, za dużo kosmosu, za dużo mecha – to już trzeba lubić gatunek ;)

—————————————

aa407b84739f2136a39435706d73c1d81356834535_full

Tytuł: Yuyushiki

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Oparta na mandze opowieść o trzech uczennicach, które wspólnie spędzają czas i rozmawiają. Przyjazna, głupiutka Yukari, entuzjastyczna, dziecinna Yuzuko oraz nieco bardziej zrównoważona Yui spędzają razem czas i rozmawiają na różne tematy – o keczupie i majonezie, dłoniach, słońcu i wielu innych.

Uwagi: Rozmowy o keczupie? Poważnie? Nawet nie umiem tego odpowiednio skomentować :P

—————————————

Ore no Imouto second season confirmada - Dino Radio News

Tytuł: Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga nai

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Drugi sezon Oreimo. Adaptacja oryginalnej serii light novel do ostatniego jej tomu.

Uwagi: Cóż, pierwszego sezonu nie widziałam, więc zapowiedź drugiego szczególnie mnie nie rusza.

—————————————

shingekiinfooanime

Tytuł: Shingeki no Kyojin

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Seria umiejscowiona w świecie, gdzie resztki ludzkiej populacji żyją w miastach otoczonych wielkimi murami z powodu pojawienia się Tytanów, olbrzymich humanoidalnych istot, które pożerają ludzi bez wyraźnego powodu. Życie Eren Jaeger i jego adoptowanej siostry Mikasa Akerman odmieni się na zawsze po tym, jak pojawienie się olbrzymiego tytana pociągnie za sobą zniszczenie ich domu i śmierć ich matki.

Uwagi: Krwawa jatka nadciąga :> Nie znam się zupełnie na tego typu produkcjach i może jest to dokładnie ten powód, dla którego powinnam przyjrzeć się temu tytułowi? Może z ciekawości na pierwszy odcinek spojrzę…

—————————————

8514918252_2b8970a8aa_o

Tytuł: Hataraku Maou-sama!

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Devil King Sadao jest już o krok od podbicia świata, kiedy zostaje pokonany przez bohaterkę Emilię i zmuszony by wynieść się do innego świata: współczesnego Tokio. Jako, że ‚podbijanie świata’ to jedyna umiejętność Diabelskiego Króla – ewidentnie w jego nowej sytuacji zupełnie nieprzydatna – musi on łapać się każdej pracy, by pokryć koszty swojego utrzymania!

Uwagi: Może być kompletnie durne, a może być też po prostu zabawne. Na pewno zobaczę pierwsze odcinki, by przekonać się, by ta komedia – bo, jak sądzę, założenia tego właśnie gatunku Hataraku Maou-sama będzie realizowało – rozwinie się w coś śmiesznego, czy raczej żałosnego.

—————————————

valqualcosa

Tytuł: Kakumeiki Valvrave

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Akcja rozgrywa się w epoce, w której 70% rasy ludzkiej mieszka w kosmosie, na skutek rozwoju kosmicznych miast. Między dwoma najpotężniejszymi ośrodkami – Dorushia Military Pack Federation i Atlantic Ring United States – istnieje małe, neutralne państwo zwane Jiouru, które utrzymuje dobrobyt ekonomiczny. Główny bohater tej opowieści, Haruto, uczeń szkoły średniej, który żyje w Jiouru, odkrywa tajemniczą „zakazaną” humanoidalną broń, Valvrave, kiedy armia Dorushii dopuszcza się inwazji.

Uwagi: Kolejna seria o nastolatkach i ich mechach w kosmicznym settingu? Ile tego w tym sezonie? Fani s-f będą mieli prawdziwą gratkę, aczkolwiek  obawiam się o sensowny poziom tych produkcji. Tutaj moją uwagę przykuwa tylko ładniutki bish w mundurze widoczny na plakacie – nie wiem jednak, czy mundur, jak fajny by nie był, to jednak nie za mało, żeby nakłonić mnie do tego tytułu :P

—————————————

Haiyore-Nyaruko-san-Wallpaper-6

Tytuł: Haiyore! Nyaruko-san W

Data premiery: kwiecień 2013 roku

Opis: Drugi sezon Haiyore! Nyaruko-san W.

Uwagi: Pomijając fakt, że nie znam pierwszej serii i tak chyba nic nie skusiłoby mnie do seansu tego anime – wygląda na straszną durnotę.

—————————————

5059bb77a425adafe11ed2f62a20734d1348848356_full

Tytuł: Hayate no Gotoku! Can’t Take My Eyes Off You

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Trzeci sezon Hayate.

Uwagi: Czyli kolejna seria, której nie znam i poznać nie zamierzam.

—————————————

suisei-no-gargantia

Tytuł: Suisei no Gargantia

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Ludzki Sojusz Galaktyczny nieustannie walczy o przetrwanie z groteskową rasą istot. Podczas bitwy, młody porucznik Red i jego mobilna humanoidalna broń, Chamber, zostają wciągnięci w załamanie czasu i przestrzeni. Red zjawia się w mieście-flocie zwanym Gargantia. Bez żadnej wiedzy na temat historii i kultury tej planety, zmuszony jest by żyć u boku Amy, 15-latki, która występuje w roli zagranicznego posłańca floty Gargantii.

Uwagi: Też niby seria kosmiczna, ale z modyfikacjami i turbulencjami, które skutkować mogą zrobieniem z tego fantasy. Może to być nawet sympatyczna przygodówka. Myślę, że na pierwsze odcinki się skuszę.

—————————————

8513831929_12e3a3e980_o

Tytuł: Hentai Ouji to Warawanai Neko

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Yokodera Youtu nieustannie myśli o swoich pragnieniach cielesnych, ale nikt nie postrzega go jako zboczeńca. Dowiaduje się, że istnieje posąg kota, który spełnia życzenia. Chłopak udaje się do niego, by pomodlić się o zdolność wyrażania swoich lubieżnych myśli, kiedy i gdzie tylko zechce. Przy posągu, Youto trafia na Tsutsukakushi Tsukiko, dziewczynę ze swojej szkoły, która przyszła złożyć własne życzenie – aby jej prawdziwe intencje nie były dla ludzi tak łatwe do odczytania.

Uwagi: Mam wrażenie, że to będzie trąciło trochę klimatem Kotoury-san z sezonu zimowego. Lekko zbereźna seria i z tym uproszczonym rodzajem grafiki, którego tak nie cierpię. Słodko-pierdząco, trochę zabawnie, trochę nudnie. Myślę, że raczej się nie skuszę.

—————————————

ef870af0-f3d2-4dba-a612-4b24d0128565

Tytuł: Hyakka Ryouran: Samurai Bride

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Drugi sezon Hyakka Ryouran: Samurai Girls.

Uwagi: Kolejna kontynuacja…

—————————————

Uta-no-Prince-sama-–-Maji-Love-2000

Tytuł: Uta no Prince-sama. Maji Love 2000%

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Drugi sezon Uta no Prince-sama.

Uwagi: Kontynuacja czegoś, czego nie znam. Z jednej strony może nawet szkoda, bo reverse haremik całkiem tutaj ładny, ale z drugiej strony nie wierzę, po prostu nie wierzę, że coś takiego może być fabularnie dobre. Dlaczego takie kolorowe shity dostają kolejne serie, a tyle dobrych anime zdycha po 12 odcinkach? Ech.

—————————————

29-12-2012_muroomi_kv-730x703

Tytuł: Namiuchigiwa no Muromi-san

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Takurou Mukoujima to samotny nastolatek, który spędza czas na łowieniu ryb na przystani. Ku swojemu zaskoczeniu, pewnego razu wyławia Murami, syrenkę. Murami nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest syreną, dopóki nie poznaje Takurou. Poza tym zaś jest niesamowicie tępa, szalona i ma problem z alkoholem. Za każdym razem, gdy Takurou przychodzi połowić, Muromi pojawia się i czyni życie chłopaka znacznie ciekawszym.

Uwagi: Durna, narwana syrena-alkoholiczka, która nie ma świadomości tego, że jest syreną? Coś takiego mogli wymyślić tylko Japończycy :> Niesamowite. Nie wiem jednak, czy dam radę zdzierżyć aż taki poziom absurdu :P

—————————————

zdjecie

Tytuł: Yondemasu yo, Azazel-san 2nd Season

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Drugi sezon Yondemasu yo, Azazel-san.

Uwagi: Nie dość, że nie znam pierwszego sezonu, to zdaje się, że jest to kolejna pozycja kierowana do najmłodszych widzów. (okazuje się, że nie – wręcz przeciwnie nawet, to seria skierowana do osób dorosłych – to dopiero niespodzianka ;))

—————————————

tumblr_inline_mfv1k00oza1ranf0x

Tytuł: Toaru Kagaku no Railgun S

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Drugi sezon serii, będącej spin-offem Toaru Majutsu no Index.

Uwagi: Niestety, jest to kolejna kontynuacja, której źródeł nie znam, a że w tym sezonie pojawi się ogromna ilość premier, nie będę miała raczej czasu na nadrabianie wcześniejszych tytułów.

—————————————

arata-kangatari-anime

Tytuł: Arata Kangatari

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: W świecie, gdzie współistnieją ze sobą ludzie i bogowie, Arata ma wątpliwy zaszczyt bycia spadkobiercą rodu Hime. Oznacza to, że musi udawać, że jest dziewczyną lub przygotować się na śmierć, w razie gdy odkryta zostanie jego prawdziwa płeć. W dniu swojej inauguracji, w wyniku zamachu musi uciekać – w jakiś sposób kończy we współczesnej Japonii. W międzyczasie chłopiec o imieniu Arata Hinohara zostaje wessany w świat pierwszego Araty i musi poradzić sobie z ludźmi, którzy czyhają na jego życie.

Uwagi: Kolejna opowieść o przeniesieniu do innego świata z bonusem w postaci wątku zamiany miejsc. Kto wie, może to nawet ciekawe będzie? Grafika jest ładna, to na pewno. Nie wiadomo, jak podzielą proporcje – bo domyślam się, że zarówno jeden, jak i drugi Arata musi dostać coś koło połowy serii. Chyba dodam to do mojej listy jazdy próbnej ;)

—————————————

11

Tytuł: Sparrow’s Hotel

Data premiery: kwiecień 2013

Opis: Sayuri Satou jest nową recepcjonistką w hotelu Sparrow – ‚hotelu najbliższym raju’. Jej wyjątkowymi cechami są wielkie piersi i fach mordercy. Dzięki tym umiejętnościom usuwa ludzi, którzy powodują problemy w biznesie hotelarskim, poza tym jednak zupełnie nie umie rozmawiać z kierownikiem hotelu i często gryzie się w język.

Uwagi: Fanserwis much? Seria zarezerwowana dla osób z bardzo specyficznym gustem – samców, których nakręca widok cycatej laski mordującej innych ludzi. Tylko pogratulować – tak twórcom, jak i przyszłym widzom :>

—————————————

46803

Tytuł: Asian Risshiden no Shima Kousaku

Data premiery: 10 maja 2013

Opis: Seria opowiada o życiu Kousaku Shimy, japońskiego pracownika biurowego, który poświęca życie swojej firmie. Tytuł rzuca światło na korporacyjną kulturę Japonii.

Uwagi: Muszę przyznać, że brzmi to intrygująco. Tak wręcz paradokumentalnie. Ciekawa jestem, na jaką ilość odcinków przewidziana jest ta seria. Zakładam, że wiele akcji w niej nie będzie, coś w stylistyce okruchów życia, ale bardzo na poważnie i realistycznie. Chętnie się temu przyjrzę.

—————————————

Dansai-Bunri-no-Crime-Edge-visual-art

Tytuł: Dansai Bunri no Crime Edge

Data premiery: wiosna 2013

Opis: Haimura Kiri ma jeden mały problem: ma obsesję na punkcie obcinania innym włosów. Pewnego dnia spotyka Mushiyanokouji Iwai, ‚Królową Włosów’, która nie może obcinać swoich włosów ze względu na odziedziczoną klątwę. Kiri dowiaduje się, że jego nożyczki – ‚Dansai Bunri no Crime Edge’ – są jedynymi, które mogą je obciąć. Nie wie jednak, że ich spotkanie to również moment, w którym rozpoczyna się stara mordercza gra, której celem jest zabicie ‚Królowej Włosów’ przy użyciu przeklętych narzędzi zbrodni – ‚Morderczych Dóbr’.

Uwagi: Czego naćpała się osoba, która wymyśliła zarys fabuły tej serii? Anime o magicznych nożyczkach i grze, w której ktoś próbuje zabić przeklętą „Królową Włosów”? Co za absurd. Ewidentny przykład przekombinowania.

—————————————

KARA THE ANIMATIONJ

Tytuł: Kara the Animation (tytuł roboczy)

Data premiery: wiosna 2013

Opis: Animowana seria o przygodach członkiń realnie istniejącego koreańskiego zespołu popowego Kara. Bohaterki będą przedstawiane podczas wykonywania różnych zawodów. Głosy będą podkładały im prawdziwe piosenkarki – co oznacza, że seria wyemitowana zostanie po koreańsku, z japońskimi napisami.

Uwagi: To już chyba coś bezpośrednio dla fanów zespołu. Nie wydaje mi się, by mogło zainteresować osoby postronne.

—————————————

aku-no-hana-3279071

Tytuł: Aku no Hana

Data premiery: wiosna 2013

Opis: W przypływie impulsu Kasuga Takao kradnie strój gimnastyczny Nanako Saeki, dziewczyny, w której jest zakochany. Później dowiaduje się, że Nakamura Sawa, dziewczyna, której nie znosi, była świadkiem jego kradzieży. Nakamura zaczyna szantażować Kasugę i zmusza go do zawarcia „kontraktu”, gdyż w przeciwnym razie wyjawi jego sekret.

Uwagi: Kolejny sezon, a zatem i kolejna seria, w której dziewczyna przyłapuje chłopaka na czymś kompromitującym i szantażuje go przez wszystkie kolejne odcinki. W sumie mogłabym się temu przyjrzeć, ale mam obawy, że podobnie, jak pozostałe serie luźno przewidziane na „wiosnę”, bez żadnej konkretnej daty premiery, tak i ta finalnie może w ogóle w tym sezonie nie wystartować.

—————————————45686

Tytuł: Aiura

Data premiery: wiosna 2013

Opis: Akcja skupia się na Amayi, Iwasawie i Ueharze – trzech ‚irytujących, energicznych uczennicach szkoły średniej wypranych z jakiejkolwiek motywacji’ – i ich kolegach z klasy. Ich życie codzienne opowiada o tym ‚co się dzieje, gdy wokół nic się nie dzieje’.

Uwagi: Czyli, jak zrobić coś z niczego? Nie jestem przekonana, czy się da. Trąci głupotą i skrajnym randomotwórstwem.

—————————————

bdce21d3

Tytuł: Higurashi no Naku Koro ni Kaku Outbreak

Data premiery: wiosna 2013

Opis: Spin-off serii Higurashi no Naku Koro ni Kaku.

Uwagi: Podstawowa seria zbiera mega pozytywne opinie i cały czas się intensywnie zastanawiam, czy by się do niej nie zabrać. Jeśli to zrobię, to powyższy spin-off pewnie będzie dla mnie interesujący. Póki co – absolutnie nie.

—————————————

Widać zatem, że wiosna obrodziła w nowe serie całkiem przyzwoicie. Które z zapowiadanych tytułów wystartują, a które jednak nie? Które okażą się udane, a które będziemy chcieli spuścić w toalecie i raz na zawsze o nich zapomnieć? Przekonamy się już niebawem :)

Reklamy

8 responses to “Wiosna 2013 – zapowiedzi

 1. Muszę przyznać, że zaskoczyłaś mnie swoim optymizmem odnośnie zapowiedzi tego sezonu. Ja praktycznie nie znajduje dla siebie niczego ciekawego. Moją uwagę przykuły jedynie Asian Risshiden no Shima Kousaku (jeśli w ogóle się ukaże w co nie do końca wierzę), Namiuchigiwa no Muromi-san (motyw pijanej syreny mnie rozbawił, więc może warto dać temu szansę) i Shingeki no Kyojin (trailer jest bardzo zachęcający, więc może warto spróbować, tym bardziej, że dawno nie widziałam żadnego dobrego anime akcji). Zapewne zobaczę także RDG: Red Data Girl, chociaż nie spodziewam się bardzo dobrej serii. Mam jednak słabość do produkcji P.A. Works. Lubię ich sielankowe klimaty.

  Na pewno zobaczę także Otona Joshi no Anime Time, aczkolwiek nie traktuję tego jak nową serię, bo dla mnie jest tylko kontynuacja czegoś co już dawno miało premierę. Niemniej był to ciekawy tytuł i myślę, że dużą stratą byłoby nie zobaczyć kolejnych części.

  Jeszcze jedno: nie radziłabym jakiemukolwiek dziecku włączać Yondemasu yo, Azazel-san 2nd Season, bo to seria dla osób powyżej 17. roku życia. Nie daj się zmylić tym pięknym maskotkom ;)

  • Miło Cię znów widzieć/czytać :)

   Przyznam Ci, że mnie własny entuzjazm też zaskoczył ;) To chyba wynik znudzenia sezonem zimowym, który jest tak słaby. Na dobrą sprawę w tej chwili oglądam „Tamako Market” (bo ładne), „Amnesię” (bo tak złe, że aż dobre :P), „Chihayafuru” (jedyny prawdziwy hit tej zimy), „OreShura” (bo już zaszłam tak daleko, że ostatecznie mogę do końca dociągnąć) i resztki z sezonu jesiennego. I chyba przede wszystkim dlatego oczka mi się zaświeciły na widok tylu nowości ;)

   Mam nadzieję, że „Asian Risshiden no Shima Kousaku”, mimo że ma termin tak odległy, jednak ruszy – choćby dlatego, że w ogóle ma termin, w przeciwieństwie do wielu innych serii.

   A co sądzisz o „Karneval”? Jest to jedna z serii, na które czekam najbardziej – wygląda apetycznie i zapowiada się ciekawie. Nie znam co prawda mangi, ale chyba cieszy się dość znaczną popularnością. Liczę, że będzie to naprawdę coś z pomysłem.

   W sumie z obecnej oferty – gdyby faktycznie cała ruszyła, zamierzam, przynajmniej na jazdę próbną, zabrać 10-12 serii. Gdyby chociaż połowa się sprawdziła, to mogłabym ten sezon uznać za sukces w odniesieniu do zimowego. To chyba naprawdę ta perspektywa minionych kilku miesięcy sprawia, że tak silnie wierzę w ramówkę wiosenną ;)

   „Yondemasu yo, Azazel-san” to naprawdę seria dla dorosłych? :D Byłam przekonana, że to coś dla dzieciaków ;) Dzięki za sprostowanie.

   A Ty się szykujesz do zapowiedzi wiosennych? :) Chętnie bym poczytała, co sądzisz o poszczególnych seriach i skąd ta sceptyczna postawa ;)

 2. Ja o dziwo nie należę do osób zawiedzionych sezonem zimowym. Wiesz dlaczego? Oglądam tylko cztery serie i dodatkowo jedną serię 5 minutową. Od początku podeszłam do nich sceptycznie, więc zawodu póki co nie odczuwam :D

  Niestety ja nie zaliczam się do osób, które czekają na anime „Karneval”. Mnie nieco przeraża barwność tego anime . Poza tym jest jeden powód dla którego nie wierzę w ten tytuł. Zwie się on trailery, a właściwie całe ich mnóstwo. To dziwne, kiedy producenci tak dużą wagę przykładają do promocji. Ostatnim razem tak wiele zajawek wypuściło anime „K” (czy jakoś tak), ale z tego co słyszałam to nie przełożyło się to na poziom anime. Z kolei „Psycho-pass” nie reklamowało się tak bardzo, a uważam, że jest to naprawdę dobrze zrobiona seria.

  Pewnie podobnie jak w mijającym już sezonie nie będę oglądała zbyt wielu tytułów. No chyba, że zmieni mi się nastrój lub będę się naprawdę bardzo nudziła :D

  Co do moich zapowiedzi to napisałam je już tydzień temu w weekend, ale niestety przez cały tydzień nie zdążyłam powstawiać linków do zajawek i stron poszczególnych anime. Nie wspominam już o wstawianiu zdjęć za które też się jeszcze nie zabrałam. No, ale jutro jest sobota, więc mając dzień wolny może wreszcie się zmobilizuję do wykonania tych czynności. Wystarczy, że wytrwam jeszcze dzisiaj w pracy do 19.00 :( Na szczęście się nie nudzę, bo piszę sobie komentarze na bloga :D

  • W sumie sprawdza się, że jak do czegoś podchodzisz sceptycznie, to możesz się „rozczarować” tylko pozytywnie – kiedy zaś masz wysokie oczekiwania, o wiele łatwiej się zawieść. Wynika z tego, że co do sezonu wiosennego – finalnie Ty pewnie będziesz zadowolona, a ja pewnie będę psioczyła co nie miara :P

   Fakt, promocji „Karnevala” jest dużo i może to być takie bicie piany, dla tytułu, który sam się nie obroni, ale z drugiej strony może po prostu dużo kasy w to włożyli i inwestują w reklamę, żeby się to wszystko na pewno zwróciło ;) Nie wiem – póki co wierzę w tę serię i na pewno z ciekawością sprawdzę, co ma do zaoferowania.

   Hahaha :) Piątkowa walka o przetrwanie do godziny zero :D Skąd ja to znam – dzięki Bogu u mnie ta godzina wybija już o 16 ;) I faktycznie, blogowanie przyspiesza upływ czasu – wczoraj na przykład miałam mega luźny dzień i w efekcie przygotowałam cały powyższy wpis, tak że na później zostały już tylko fotki. Wczoraj to mi dopiero czas szybko w pracy minął :P

   • Istnieje też opcja, że jeśli zrezygnuję z oglądania wielu tytułów minie mnie jakaś niesamowicie interesująca seria :D

    Najlepsze jest to, że powinnam pracować dzisiaj do 16.00, ale jedna dziewczyna jest chora, a moja kierowniczka gdzieś jedzie i dlatego poprosiła o zamianę godzin pracy. Powszechnie wiadomo, że kierownikowi się nie odmawia, a poza tym ja mam fajną szefową i wiem, że jeśli ja kiedyś będę musiała się zamienić to nie będzie mi robiła żadnych problemów. Poza tym czasami jak dyrektorki nie ma pozwala mi szybciej wychodzić z pracy ;) Szkoda tylko, że nawet jak mam luźny dzień to nie mam wystarczającej motywacji, aby pisać notatki na bloga :( Jak zacznę się dzisiaj baaardzo nudzić w pracy to może zacznę wstawiać te nieszczęsne linki :)

 3. Wiosna tuż za rogiem… trudno mi w to uwierzyć gdy spoglądam na termometr :P

  Przed Karneval stoi jeszcze jedna pułapka – trailer straszy reverse haremem, a te serie nie mają ostatnio szczęścia. Na plus jednak ten mangowy pierwowzór, który zbiera pochlebne recenzje. Nie jestem tak pozytywnie nastawiony do tej serii jak Ty, ale twoja reakcja sprawiła, że troszkę się tą serią zainteresowałem.

  Shingeki no Kyojin. Lata temu gdy dopiero zaczynałem interesować się anime lubiłem myśleć, że anime to takie ambitne bajki nie-dla-dzieci. Wtedy rzucałem się z dzikim entuzjazmem na każde krwawe i brutalne anime bo wydawało mi się, że krwawe = dojrzałe. Od tego czasu o wiele bardziej zacząłem sobie cenić sielankę i cukierkowość, która pozwala się oderwać od rzeczywistości i Shingeki no Kyojin musiałoby się okazać naprawdę dobrą serią by mnie wciągnąć. Osobiście raczej nie będę śledził tej serii, ale liczę na jakieś wrażenia końcowe twojego autorstwa.

  Hataraku Maou-sama! Myślę podobnie – w grę wchodzą tylko skrajności, albo durnota, albo fajna komedia :D

  Kakumeiki Valvrave. Liczę na jakieś skrzyżowanie Code Geass z Gundamem – czego chcieć więcej? Efekciarstwo, naciągana fabuła i piękne mechy :D

  Aku no Hana. W opisie tej serii podają, że główny bohater lubi poezję Baudelaire’a. Wrzucanie klasyków kultury zachodniej do anime zwykle się źle kończy.

  Na koniec dodam, że napisanie „pierwszych wrażeń” do takiej ilości serii będzie nie lada wyzwaniem. Powodzenia! (przyda nam się)

  • Na swoją obronę dodam, że kiedy zaczynałam pisać tego posta, temperatura utrzymywała się jeszcze dobrych parę kresek powyżej zera, a słońce świeciło jasno przez cały dzień. Wiesz, jak mówią – w marcu, jak w garncu :P

   Fakt, widać, że Karneval będzie miał sporo bishów – ale myślisz, że to od razu wiąże się z reverse haremem? W sumie tego bym dla tej serii nie chciała. Po najświeższym reverse haremie, z którym mamy obecnie do czynienia, czyli Amnesii, faktycznie można stracić wszelkie nadzieje, co do tego podgatunku. No nic, pozostaje liczyć, że nawet, jeśli faktycznie w takim kierunku to pójdzie, to może chociaż panowie będą fajnie wykreowani – bo co do żeńskich bohaterek reverse haremów, to już w ogóle straciłam nadzieję, że można z nich coś przyzwoitego zrobić…

   Po trailerze rzeczywiście można wnosić, że Shingeki no Kyojin będzie mocno krwawe. Ten akurat aspekt średnio mnie interesuje. Jeśli będzie to zmierzało w takim kierunku, jakiego się obawiasz, to pewnie nie zostanę przy tym tytule, bo jatka dla samej jatki nijak mnie nie interesuje. Ale może będzie temu towarzyszyła jakaś sensowna fabuła? Póki co daję tej serii taki… hmm, benefit of a doubt, z braku pomysłu na polski odpowiednik :P A potem zobaczymy.

   Aku no Hana jestem ciekawa o tyle, że nie do końca wiem, jaki jest zamysł tej serii. Ten „szantaż” jakoś niebezpiecznie pachnie mi komediami z ostatnich sezonów – Chuunibyou czy OreShurą. Jeżeli będzie to tego typu komedia, w którą nie daj Boże, wetkną jeszcze poezję Baudelaire’a, to raczej na pewno będzie to skrajna porażka. Ale gdyby poszło to w stronę czegoś bardziej na serio, to kto wie…? Aczkolwiek zgadzam się z Tobą, że sięganie do klasycznej literatury europejskiej to w wykonaniu Japończyków trochę misja samobójcza ;) Ciekawa jestem jednak, czy ta seria w ogóle wystartuje, biorąc pod uwagę brak bliżej określonego terminu.

   Hahaha, masz rację, nie pomyślałam o pierwszych wrażeniach :D Ledwo wyrobiłam się zimą, kiedy na warsztat wzięłam pięć serii – teraz zamierzam przyjrzeć się ponad dziesięciu. Już widzę samą siebie ślęczącą po nocach nad PW :P Rzeczywiście, przyda nam się sporo powodzenia :>

 4. POZYTYWNIE:
  -Shingeki no Kyojin
  -Yondemasu yo, Azazel-san Z

  Zapowiadające się ciekawie (na razie na papierze):
  – Suisei no Gargantia
  – Devil Survivor 2 The Animation
  – Kakumeiki Valvrave
  – Ginga Kikoutai: Majestic Prince
  – Arata Kangatari
  – Karneval
  – Hataraku Maou-sama!

  RDG: Red Data Girl – zapowiadało się fajnie z ładnymi postaciami a wyszła szmira z przygłupią, patyczkowatą ciągle JĘCZĄCĄ i przepraszającą że żyje debilką w rolki niegłównej.

  ZAPOWIADAJĄCE SIĘ NIECIEKAWIE (Haremówki i majtki dla zboków / bajki dla najmłodszych / nudoty obyczajowe / powrót do lat 80):
  Namiuchigiwa no Muromi-san
  Otona Joshi no Anime Time
  Uchuu Senkan Yamato 2199
  Date A Live
  Aiura
  Asian Risshiden no Shima Kousaku
  Aku no Hana
  Boku wa Ou-sama Fairy Tale Classic
  Danchi Tomoo
  Haiyore! Nyaruko-san W
  Hayate no Gotoku! Cuties
  Hentai Ouji to Warawanai Neko.
  Hyakka Ryouran: Samurai Bride
  Joujuu Senjin!! Mushibugyou
  Kara the Animation
  Mushibugyou
  Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai.
  Photo Kano
  Pretty Rhythm: Rainbow Live
  Tetsujin 28-gou Gao!
  Uta noPrince-sama♪ Maji Love 2000%
  Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru
  Yuyushiki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s