Lato 2013 – zapowiedzi

tumblr_mez42lRXfK1qc7dbso1_r1_1280

Jak wszyscy wiemy lato nie bez powodu nazywane jest sezonem ogórkowym i niekoniecznie chodzi tu o fakt, że wspomniane zielone warzywa są w tym okresie szczególnie smaczne ;) Sezon wiosenny dobiega właśnie końca – jeśli chodzi o mnie, pozostanie mi po nim wyłącznie Shingeki no Kyojin, gdyż reszta serii, które śledzę, przewidziana jest na 12-13 odcinków. Wypadałoby zatem zapełnić te nieprzyjemne ubytki nowymi tytułami. Pytanie tylko, czy ramówka przewidziana na najbardziej ogórkowy ze wszystkich sezonów, w ogóle na to pozwoli? Przekonajmy się…

 ????????????????????????????

W sumie otrzymujemy więc 35 serii telewizyjnych, w tym 20 nowych tytułów i 15 sequeli/spin offów. Wiosną prym wiodły serie fantastyczne, z obcymi cywilizacjami, walkami w kosmosie i przybyszami z innych krain niespodziewanie odwiedzającymi ziemię. Latem będzie niestety mniej ambitnie – przeważać będą serie ze stadkiem uroczych dziewczynek (mniej lub bardziej magicznych), które niezależnie od tego, czy poświęcać się będą aktywnościom w ulubionym szkolnym klubie, czy też walce z potężnymi i mrocznymi siłami nadprzyrodzonymi, niezmiennie będą przy tym słodkie i moe do granic możliwości. Sytuację podratować mają szansę filmy i OVA, które w tym sezonie zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie. A teraz czas na szczegóły…

———————————————————————-

1359516860_kingdom_key

Tytuł: Kingdom 2

Data premiery: 8 czerwca 2013

Opis: Kontynuacja pierwszej serii. Akcja rozgrywa się w okresie Walczących Królestw w starożytnych Chinach (475-221 pne). W królestwie Qin, żyją Shin i Hyou – sieroty wojenne. Marzą, by kiedyś udowodnić swoją wartość na polu walki. Niestety pewnego dnia Hyou zostaje zabrany przez ministra do pałacu. Po walkach Hyou powraca do wioski, ledwo żywy. Tymczasem Shin spotyka chłopca, który bardzo przypomina Hyou, Ei Sei. Okazuje się, że jest on królem Qin, ale z czasem zostać ma cesarzem Shi Huangdi.

Uwagi: Pomijając już fakt, że jest to kontynuacja serii, której nie znam, tego typu fabuła nie leży raczej w zakresie moich zainteresowań, stąd nie zamierzam się z Kingdom 2 zapoznawać.

———————————————————————-

 Summer-2013-Tamayura

Tytuł: Tamayura ~More Aggressive~ (PV)

Data premiery: 30 czerwca 2013

Opis: Kontynuacja serii Tamayura ~Hitotose~. Wraz z rozpoczęciem szkoły średniej, Fu Sawatari przeprowadza się do Takehary, pięknego starego miasta niedaleko Hiroshimy, położonego nad Wewnętrznym Morzem Seto. W mieście tym dorastał jej zmarły ojciec. Dziewczyna uwielbia robić zdjęcia starym aparatem swojego ojca, Rollei 35S. Historia przedstawia losy jej i jej przyjaciół, których zdobywa, przywiązując się do swojego nowego domu.

Uwagi: To nawet wygląda przyjemnie – na takie spokojne, może miejscami zbyt przesłodzone okruchy życia. Jest jeden problem – nie oglądałam pierwszej serii. Musiałabym więc najpierw nadrobić ten brak, a dopiero potem myśleć o kontynuacji. Zobaczymy, jak to się potoczy ;) W każdym razie seria potencjalnie rokuje na coś przyjemnego w odbiorze dla tych, którzy już ją znają.

 ———————————————————————-

02061303

Tytuł: Kimi no Iru Machi (PV)

Data premiery: 13 lipca 2013

Opis: Eba Yuzuki niespodziewanie decyduję się na naukę w liceum z dala od Tokio, jej rodzinnego miasta. Pomimo obiekcji Kirishimy Haruty, dziewczyna, będąca córką przyjaciela jego ojca, wprowadza się do jego domu. Teraz chłopak poradzić sobie musi nie tylko z beztroskim zachowaniem nowej współlokatorki, ale także dopilnować, aby dziewczyna, którą lubi – Kanzaki Nanami, nie zrozumiała całej tej sytuacji na opak!

Uwagi: Z Kimi no Iru Machi zetknęłam się całkiem niedawno w postaci dwuodcinkowej OVA będącej dość niejasną i poplątaną kompilacją wydarzeń przedstawionych w mandze o tym samym tytule. Pamiętam, że oglądając OVA, myślałam sobie, że wszystko byłoby tutaj naprawdę fajnie, gdyby tylko zostało to zaprezentowane w postaci pełnowymiarowej serii telewizyjnej. I proszę! :) Naturalnie zamierzam tytuł ten śledzić, choć mam nieco obaw. OVA była całkiem fajna, miała w sobie sporo potencjału, więc są szanse, że i seria telewizyjna będzie niezła. Z drugiej strony istnieje pierwowzór mangowy, który, jak wnioskuję po pobieżnym się z nim zapoznaniu, pozostawia już wiele do życzenia. Zdaje się, że głównym wątkiem mangi są nieustannie obnażane dziewczyny – i nic w tym dziwnego, wszak nie bez powodu tytuł oznaczony został jako ecchi, niemniej nie chciałabym, aby seria telewizyjna poszła w tym kierunku. Wolałabym raczej, by była bardziej zbliżona do OVA. To jednak tylko moje myślenie życzeniowe – co otrzymamy w rzeczywistości, może okazać się kompletnie inną parą kaloszy. Niemniej z dużym prawdopodobieństwem będę to anime śledziła.

 ———————————————————————-

 20130302_genei04

Tytuł: Genei wo Kakeru Taiyou (PV)

Data premiery: 6 lipca 2013

Opis: Opowieść o dziewczynach, które rozwiązują tajemnicze zagadki tego świata, używając do tego mistycznych kart tarota, będących w stanie odczytać przeznaczenie.

Uwagi: Czyżby jakaś próba naśladowania Madoki? Bohaterki do obrzygania słodkie, a walki jakby groźne. Mam jednak wrażenie, że seria taka, jak Madoka może powstać tylko raz, a to tutaj skończy jako stanowczo zbyt magiczna bzdura. Sądzę, że raczej się z tą serią nie zaprzyjaźnię.

 ———————————————————————-

fgsdgfsfdgsdgfd

Tytuł: Servant x Service (PV)

Data premiery: 5 lipca 2013

Opis: Anime o pracownikach biura do spraw zdrowia i opieki społecznej pewnego miasta. Nowo przyjęci: Yutaka Hasebe, Lucy Yamagami, Saya Miyoshi oraz ich kierownik Taishi Ichimiya mierzą się z codziennymi problemami związanymi ze swoją pracą.

Uwagi: Sama nie wiem, wydaje się to lekkie, dość absurdalne, a przy tym całkiem estetyczne. Myślę, że dam szansę pierwszym epizodom, potem zobaczymy.

———————————————————————-

1366198066_monogatari-series-second-season-poster

Tytuł: Monogatari Series Second Season (PV)

Data premiery: 7 lipca 2013

Opis: Kontynuacja serii Monogatari.

Uwagi: Dużo ich nie mam, jako że nie znam pierwszej serii, a zatem i do drugiej się nie przymierzam.

 ———————————————————————-

29031302

Tytuł: Senki Zesshou Symphogear G (PV)

Data premiery: 24 czerwca 2013

Opis: Kontynuacja pierwszej serii. Ludzkiej rasie zagrażają tajemnicze potwory zwane „Oznakowanym jako Anormalna Katastrofa: Hałasem”. Tsubasa i Kanade tworzą popularną grupę muzyczną o nazwie „Twei Wing”. Uzbrojone w nową broń „Symfosprzęt” walczą przeciwko Hałasowi by ocalić Ziemię.

Uwagi: W tym przypadku nawet gdybym jakimś cudem znała pierwszą serię, nie pokusiłabym się o seans drugiej – zdecydowanie nie moja bajka.

 ———————————————————————-

Recorder_and_Randsell_32

Tytuł: Recorder to Randoseru Mi

Data premiery: 1 lipca 2013

Opis: Trzeci sezon serii Recorder to Randoseru. Atsushi Miyagawa jest 11-latkiem. Jako że ma 180 cm wzrostu i bardzo dorosły wygląd, ciągle wpada w tarapaty. Z drugiej strony jego 17-letnia siostra, Atsumi, ma tylko 137 centymetrów i dziecięcą budowę. Dziewczyna musi się porządnie wysilić, opiekując się swoim braciszkiem, który pomimo mylącego wyglądu, zachowuje się dokładnie tak, jak na jego wiek przystało.

Uwagi: Że też takie rzeczy dostają po trzy sezony. To dopiero zastanawiająca sprawa. Nie znam dwóch pierwszych sezonów, tym bardziej nie zamierzam poznawać trzeciego.

 ———————————————————————-

20121218_mosaic02

Tytuł: Kiniro Mosaic (PV)

Data premiery: 6 lipca 2013

Opis: Opowieść o 15-letniej Shinobu Oomiyi, Japonce, która przez kilka ostatnich miesięcy żyła w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do kraju, tęskni ona za spędzonym tam czasem. Któregoś dnia dostaje list z Wysp Brytyjskich od Alice, dziewczyny u której mieszkała w trakcie swojego pobytu za granicą. Wiadomość jest krótka, acz treściwa: Shinobu, przyjeżdżam do Japonii!

Uwagi: Cute girls doing cute things? Na taką zapowiada się ta seria. Może to jakiegoś rodzaju dyskryminacja, ale tego typu serie akceptuję tylko w wydaniu KyoAni :P Niemniej i tu grafika wygląda przesłodko. To jednak za mało, żebym się skusiła na oglądanie. Zwłaszcza, że Japończycy chcą popróbować opowiadania o zwyczajach i mentalności Brytyjczyków – to nie może się dobrze skończyć :P

 ———————————————————————-

Highschool_dxd_new_wallpaper

Tytuł: High School DxD New (PV)

Data premiery: 7 lipca 2013

Opis: Drugi sezon High School DxD. Historia obraca się wokół Issei’ego Hyodo, trochę przygłupiego i zboczonego ucznia drugiej klasy liceum, który zostaje zamordowany na swojej pierwszej randce, warto dodać, przez dziewczynę, która na ową schadzkę z nim poszła. Chłopak przechodzi reinkarnację i staje się diabłem, tym samym skazuje się na bycie podwładnym Riasu, wysoko-poziomowego diabła, a jednocześnie najpiękniejszej dziewczyny w szkole.

Uwagi: Zdecydowane nie, i to nawet nie dlatego, że nie znam pierwszego sezonu. Absolutnie bzdurny fan serwis i paskudne postaci – to jedyne rzeczy, które krzyczą na mnie z ekranu, kiedy patrzę na tę serię.

 ———————————————————————-

295675_525993040770464_1028855749_n

Tytuł: Senyuu. Season 2 (PV)

Data premiery: 3 lipca 2013

Opis: Druga seria Senyuu. Po zapieczętowaniu na tysiąc lat przez pewnego bohatera, Szatan Rchimedes powraca na Ziemię! Król chce go ponownie unieszkodliwić wysyłając do walki potomka ówczesnego bohatera. Jednak problem tkwi w tym, że trochę ciężko jest znaleźć prawdziwego krewnego dawnej legendy, toteż władca wybiera 75 bohatero-podobnych ludzi licząc, że któryś z nich okaże się “tym jedynym”. Seria ta opisuje przygody bohatera nr.45, Alby, oraz jego opiekuna Rossa.

Uwagi: Po raz kolejny kompletnie nie moja bajka.

 ———————————————————————-

8658508111_33bb6cca77_o

Tytuł: Fatansista Doll (PV)

Data premiery: 7 lipca 2013

Opis: Oryginalna opowieść o lalkach, które walczą za pomocą zdolności czerpanych ze specjalnych kart.

Uwagi: Zapowiada się na coś niedorzecznie słodkiego. Walczące lalki? I po raz drugi w tym sezonie motyw kart? Mam wrażenie, że mimo wszystko jestem na to za stara :P Kiedy sięgam po Sailor Moon mogę sobie jeszcze tłumaczyć, że z to sentymentu. Kiedy sięgam po Madokę mogę sobie tłumaczyć, że to reinterpretacja gatunku całkiem dla dorosłych. Ale jeśli to ma być magical girls na serio, zgodnie z wszystkimi typowymi dla takich serii standardami, to jednak nie jestem już dobrym odbiorcą takiej serii ;)

 ———————————————————————-

BloodLad_poster

Tytuł: Blood Lad (PV)

Data premiery: 8 lipca 2013

Opis: Staz to dość nietypowy wampir trzymający pieczę na pewną sekcją świata demonów – ludzka krew go nie interesuje, za to jest oczarowany japońską kulturą. Kiedy dowiaduje się, że niejaka Fuyumi Yanagi, japońska nastolatka, przez przypadek zawędrowała do miasta demonów, postanawia tą okazję wykorzystać. Jednak, podczas gdy Staz zajęty jest intruzem, który wtargnął na jego terytorium, niczego nieświadoma Fuyumi zostaje zamordowana przez potwora, co zamienia ją w tułającego się po okolicy ducha. Zawiedziony wampir przysięga, iż znajdzie sposób na przywrócenie młodej Japonki do życia!

Uwagi: Trailer nie za bardzo do mnie przemawia, ale przyznam, że zaintrygował mnie opis zakręconej fabuły i z tego powodu skuszę się na pierwsze kilka odcinków.

 ———————————————————————-

20130320_uchoten01

Tytuł: Uchouten Kazoku (PV)

Data premiery: 16 lipca 2013

Opis: W Kyoto rezydują trzy typy mieszkańców: ludzie, szopy (jap. tanuki) oraz tengu. Yasaburou to trzeci syn rodziny tanuki Shimogamo. Jego ojciec, Souichirou, był głową stowarzyszenia wszystkich tanuki z Kyoto lecz pewnego feralnego dnia został pożarty przez ludzkich członków “Piątkowego Klubu”. W trakcie zajmowania się starym tengu, walką z innymi szopami oraz zabawą z ludzką dziewczynką o zdolnościach psychicznych, Yasaburou krok po kroku dowiaduje się o okolicznościach śmierci swojego ojca.

Uwagi: Wreszcie coś, czemu mówię zdecydowane tak! Uwielbiam takie historie z japońskim folklorem w tle :) Wygląda to mega przyjemnie, lekko, relaksująco, a przy okazji, o dziwo, jakby miało jeszcze mieć nawet sensowną fabułę. Jeden z moich pewników na ten sezon :) Dodatkowo spodziewam się bardzo dobrej jakościowo, choć trochę nietypowej grafiki – w końcu produkcja wychodzi od P.A.Works :)

 ———————————————————————-

Love-Lab-anime-foto-586x472

Tytuł: Love Lab (PV)

Data premiery: 5 lipca 2013

Opis: Dziewczęca Akademia Fujisaki znana jest z bardzo ułożonych i dobrze wychowanych uczennic. Spośród nich warto wyróżnić Maki, szanowaną przez swoje koleżanki przewodniczącą szkoły, słynącą ze spokojnego i uprzejmego nastawienia. Z drugiej strony uczęszcza tam także Riko Kurahashi, podziwiana za trochę chłopięcą lecz stanowczą osobowość. Riko przez przypadek wpada na Maki w dość dziwnej sytuacji – kiedy ta trenuje całowanie się ze swoją poduszką. Okazuje się, że niekoniecznie jest ona taka, jak uważają inne uczennice, zaś nasza bohaterka nie dość, że jest zmuszona dochować sekretu przewodniczącej, to musi jej jeszcze pomagać przećwiczyć wszelakie aspekty romantycznych związków, takie jak chociażby trzymanie się za ręce.

Uwagi: Kolejne kiutaśno-słitaśne anime o dziewczynkach w szkolnych mundurkach. Pas.

 ———————————————————————-

teekyuu_04_jpg_650x10000_q85

Tytuł: Teekyuu Season 2 (PV)

Data premiery: 7 lipca 2013

Opis: Drugi sezon serii, opowiadającej o czterech uczennicach szkoły średniej, należących do klubu tenisowego.

Uwagi: Nie tylko nie rozumiem sensu tworzenia takich serii, ale tym bardziej nie ogarniam sensu robienia ich kontynuacji. Zdecydowanie nie dla mnie.

 ———————————————————————-

Minitokyo.Gin.no.Saji.533280

Tytuł: Gin no Saji: Silver Spoon (PV)

Data premiery: 12 lipca 2013

Opis: Yugo Hachiken marzy o życiu z dala od swojej rodziny, więc postanawia wykorzystać okazję i przenosi się do rolniczej szkoły z internatem. Chłopakowi się wydaje, że nieważne co każą mu się uczyć, jego talent do nauki pomoże przezwyciężyć każde problemy, które się przed nim pojawią. Dość szybko okaże się, iż nie mógł się bardziej mylić! Wychowany jako mieszczuch, musi zmierzyć się z niekonwencjonalnymi prawdami o rolniczym życiu, jakie przyjdzie mu odkryć w nowej szkole. Baw się dobrze śledząc kolejne przygody Yugo, kiedy to stara się dotrzymać kroku w nauce swoim nowym przyjaciołom, dziedzicom wielkich majątków ziemskich, od dawna zaznajomionym z brutalnym światem życia na wsi. Bez żadnego konkretnego celu ani zrozumienia rolniczych realiów, jak Hachiken poradzi sobie w nowej sytuacji? Opowieść o pocie, łzach i umorusanej błotem młodości czas zacząć!

Uwagi: Kolejny murowany typ na lato – może okazać się świetną, bo niegłupią komedią, a przy tym bardzo dobrą obyczajówką. Niezwykle podobają mi się wstępne założenia fabularne. I jakby nie patrzeć umiejscowienie akcji poza wielkimi metropoliami lub światami kompletnie fantastycznymi, może okazać się czymś bardzo odświeżającym. Bardzo wyczekuję na tę serię :)

 ———————————————————————-

cf67185679f958fb89ad3874b2747d0a1358525992_full

Tytuł: Inu to Hasami wa Tsukaiyou (PV)

Data premiery: 2 lipca 2013

Opis: Kazuhito Harumi to licealista uwielbiający książki od Kirihime Natsuno. Pewnego dnia przypadkowo spotyka pisarkę w kawiarence. Jest ona pogrążona w pisaniu i nie zauważa, że do budynku wtargnął rabuś, który za chwilę ją zastrzeli! Chłopakowi udaje się ocalić twórczynię, jednak sam ginie w procesie owego “ratowania”. Używając nadprzyrodzonych mocy mola książkowego, Kazuhito odradza się jako… jamnik. Kiedy nasz bohater (jako pies) zwija się z mentalnego cierpienia spowodowanego wyobrażeniem bezksiążkowego życia, pewna sadystyczna kobieta nosząca ze sobą parę nożyczek oferuje mu pomoc. Niespodziewaną obietnicę ratunku składa nikt inny, jak Kirihime we własnej osobie!

Uwagi: Nie do końca przemawia do mnie pomysł na tę serię. Co prawda nosi w sobie pewien klimat absurdu, który w bieżącym sezonie wyczuwałam np. w Hataraku Maou-sama, niemniej pomysł z psią reinkarnacją i zboczoną wariatką, która gania za głównym bohaterem z nożyczkami… Nie, to już nazbyt przekombinowane, jak dla mnie ;)

 ———————————————————————-

20121206_danganronpa02_resize

Tytuł: Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei – The Animation (PV)

Data premiery: 5 lipca 2013

Opis: Grupka 15 elitarnych uczniów z liceum zostaje przeniesiona do specjalnej, ekskluzywnej szkoły. Ukończenie jej gwarantuje ci sukces w życiu, jednak bardzo trudno tego dokonać. Dyrektorem jest niedźwiadek zwany Monokuma – wyjaśnia on, że proces ten zahacza o popełnienie morderstwa. Jedyny sposób to zabić innego ucznia i nie dać się złapać na przestępstwie. Jeżeli reszta uczniów odkryje tożsamość mordercy, tylko on zginie, jednak jeśli nie uda im się to zrobić, to zabójca odejdzie ze szkoły z dyplomem, reszta zaś straci życie. Kto spośród 15 przeżyję tą krwawą grę?

Uwagi: Co za pokręcony, mroczny pomysł. Sama nie wiem. Zapowiada się spora dawka akcji, choć nie do końca jestem przekonana, czy takiej, która by mi odpowiadała.

 ———————————————————————-

C3-WallPaper1_1920_1200-600x375

Tytuł: Stella Jogakuin Koutou-ka c3-bu (PV)

Data premiery: 5 lipca 2013

Opis: Yura Yamato właśnie przybyła do Liceum Akademii dla Dziewcząt Stella i Sonora Kashima zaprasza ją do zapisania się do klubu nazywającego się C3. Sonora jest trzecioklasistką w liceum i nowym prezesem klubu gier survivalowych. Reszta członków klubu to drugoklasistki – mająca japońskie korzenie Karira Hatsuse i używająca G36K Honoka Mutsu oraz dwie z „nowego naboru” – Rento Kishima (jej rodzina prowadzi sklep z japońskimi słodyczami) i naprawdę malutka Yachiyo Hinata.

Uwagi: Kawaii dziewczynki bawiące się wielkimi giwerami? :> Jakoś nie czuję tego klimatu :P

 ———————————————————————-

83c12c90jw1e38qmbfqbgj

Tytuł: Brothers Conflict (PV)

Data premiery: 3 lipca 2013

Opis: Ema Hinata to jedyna córka znanego podróżnika Rintarou Hinaty. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że jej ojciec planuje się powtórnie ożenić – jego wybranką jest odnosząca sukcesy projektantka mody Miwa Asahina. Jako że nasza bohaterka nie chce im przeszkadzać, razem ze swoimi jedenastoma przybranymi braćmi wprowadza się do posiadłości Sunrise Residence (Rezydencji Wschodzącego Słońca). Mieszkanie pod jednym dachem daje początek romantycznym uczuciom pomiędzy Emą a braćmi Asahina.

Uwagi: Nie pozostawiamy sobie nawet cienia złudzeń – ta seria będzie koszmarnie zła, głupia, drewniana, naiwna i co tam jeszcze można pomyśleć i powiedzieć na temat ekranizacji otome. Kolejna po Arcana Famiglia i Amnesii seria o wypranej z charakteru mimozie, wokół której kręci się już nie stado, a prawdziwy las bizonów. Biorąc pod uwagę to wszystko, z całą stanowczością stwierdzam, że będę to oglądała :P Amnesia, choć była najgorszą serią, z jaką kiedykolwiek się zetknęłam, dała mi też ogromnie dużo radochy – była tak zła, że aż dobra. Oczywiście jako parodia. Tutaj może być bardzo podobnie. Jeden odcinek na tydzień to dokładnie tyle dawki odmóżdżacza, jakim z pewnością będzie Brothers Conflict, ile mogę przyjąć, by nadal czerpać z tego uciechę.

 ———————————————————————-

1276678477701

Tytuł: Rozen Maiden (New Series) (PV)

Data premiery: 5 lipca 2013

Opis: Kolejna seria Rozen Maiden. Jun Sakurada jest nastolatkiem, który na skutek traumatycznego przeżycia przestaje chodzić do szkoły. Pewnego dnia Jun znajduje na podłodze walizkę, w której jest lalka, wyglądająca jak człowiek. Po nakręceniu, lalka ożywa. Jun jest zmuszony złożyć przysięgę, że będzie jej Medium i że ona będzie mogła czerpać z niego moc. Lalka ma na imię Shinku. Jun dowiaduje się o tajemniczej „Grze Alicji” (Alice Game). Z czasem pojawiają się nowe lalki, aby rozpocząć grę. Lalki dochodzą jednak do wniosku, iż lepiej im jest razem i nie chcą się zabijać. Muszą powiedzieć Ojcu (Rozenowi), będącym ich twórcą, że nie mają zamiaru walczyć ze sobą i przekonać do tego pomysłu Suigintou – najbardziej niezależną lalkę. Gdy wszystkie trudności zdają się być zażegnane, pojawia się siódma lalka Rozena, co oznacza że czas zacząć prawdziwą „Grę Alicji”.

Uwagi: Niestety nie znam poprzednich sezonów, dlatego nawet nie zastanawiam się nad potencjalnym seansem tej serii.

 ———————————————————————-

1305026

Tytuł: Genshiken Nidaime (PV)

Data premiery: 7 lipca 2013

Opis: Trzecia seria Genshiken. Historia Kanji’ego Sasahary, świeżo upieczonego studenta Uniwersytetu Shiiou, i jego przyjaciół z klubu Genshiken (Stowarzyszenia na Rzecz Studiowania Nowoczesnej Kultury Wizualnej – Gendai Shikaku Bunka Kenkyuukai). Pod szumną nazwą klubu kryje się grupa otaku spędzająca czas na konwentach i w sklepach z fanowskimi mangami. Czy żyjący w swoim świecie bohaterowie poradzą sobie z prozą życia prezentowaną przez bardzo zasadniczą przewodniczącą samorządu studenckiego?

Uwagi: Kilka tygodni temu czytałam nawet recenzje pierwszej serii i pomyślałam sobie, że chciałabym kiedyś to anime obejrzeć. Wątpię jednak, bym z istniejącymi już sezonami zapoznała się do 7 lipca, także nawet jeśli kiedyś Genshiken Nidaime obejrzę, na pewno nie w premierowej jego emisji. Niemniej sądzę, że kiedyś, o ile spodoba mi się pierwsza część, mogę nawet skusić się na kolejne, w tym tę z 2013 roku.

 ———————————————————————-

Notpopularcover

Tytuł: Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui (PV)

Data premiery: 9 lipca 2013

Opis: Tomoko Kuroki to super popularna licealistka posiadająca 50 lat doświadczenia w randkowaniu z ponad setką chłopaków… w dziewczęcych symulatorach randkowych. W prawdziwym świecie to 15-letnia, zamknięta w sobie dziewczyna, która posiada wszystkie cechy tak zwanego “mojo” (posępnej i niepopularnej kobiety). Jednak gdy w szkole jej się nie powodzi oraz okazuje się, że wcale nie ma takiego wzięcia jak jej się wydawało, bohaterka po raz pierwszy od lat spogląda na swoje odbicie w lustrze, co sprawia, iż dochodzi do szokujących wniosków…!

Uwagi: Zwycięzca sezonowego plebiscytu na najdłuższy tytuł, to bez wątpienia. Poza tym, zapowiada się pokręcona komedia, choć nie wydaje mi się, żeby był to mój typ poczucia humoru. Niemniej, być może spróbuję rzucić okiem na pierwszy odcinek.

 ———————————————————————-

900a36d4

Tytuł: Kitakubu Katsudou Kiroku

Data premiery: 5 lipca 2013

Opis: „Kitakubu” to japońskie określenie dzieciaków, które po szkole wracają prosto do domu, zamiast uczęszczać do klubów, uprawiać sporty czy inne pozaszkolne aktywności. W pewnej szkole średniej istnieje prawdziwy klub Kitakubu, do którego należą dziewczyny, które robią tylko to, na co mają ochotę. Przewodniczącą klubu jest Sakura, dziewczyna-lekkoduch. Poza nią do klubu należy Botan, spadkobierczyni szkoły antycznych sztuk walki, Claire, córka zarządcy potężnego konglomeratu Kokonoe. Do klubu dołącza również Natsuki , zaproszona przez inną pierwszoklasistkę – dziewczyna nie jest jednak przygotowana na specyficzne aktywności klubowe.

Uwagi: Niby standard – dziwaczny klub szkolny, a w nim kilka dziewczyn, żyjących na przekór całemu społeczeństwu. Trudno powiedzieć coś więcej, zważywszy na brak trailerów, nie wydaje mi się jednak, by było to coś naprawdę godnego uwagi.

  ———————————————————————-

k-bigpic

Tytuł: Gatchaman Crowds

Data premiery: 13 lipca 2013

Opis: Historia ta ma miejsce wczesnym latem roku 2015 w Japonii. 180 tysięcy ludzi mieszka w Mieście Tachikawa, “drugiej metropolii” obszaru Tokio. Pośród mieszkańców żyją także tak zwani “Gatchaman” — wojownicy, którzy walczą w specjalnych kombinezonach napędzanych przez “NOTE”, manifestację specjalnej duchowej sił, która istnieje we wszystkich żywych stworzeniach. Rada wyszukała wśród ludzi specjalne osobniki z ukrytymi mocami, by stworzyć z nich grupę broniącą Ziemię przed najeźdźcami z kosmosu. W ostatnich latach, za rozkazem Rady, celem wojowników Gatchaman stało się rozprawienie z tajemniczymi bytami znanymi jako “MESS”.

Uwagi: Tak się zastanawiam, ale to chyba nie ma nic wspólnego z Gatchamanem z lat 70… Niemniej nie brzmi to przekonująco. Takie mecha bez mecha. Kosmiczne walki, superbohaterowie… Nie, raczej nie moje klimaty.

 ———————————————————————-

Summer-2013-Futari-wa-Milky-Holmes

Tytuł: Futari wa Milky Holmes

Data premiery: 13 lipca 2013

Opis: Trzeci sezon serii o czarodziejskich dziewczynach.

Uwagi: Kolejne kompletnie nieprzyswajalne dla mnie anime.

———————————————————————-

 swimmingtumblranime-640x350

Tytuł: Free! (PV)

Data premiery: 4 lipca 2013

Opis: Haruka Nanase, chłopak, który zawsze kochał pływać i uwielbiał uczucie bycia zanurzonym w wodzie, to główny bohater tej opowieści. Przed ukończeniem szkoły podstawowej przystąpił on do turnieju pływackiego razem z trójką przyjaciół z klubu poświęconego tejże dziedzinie: Makoto Tachibaną, Nagisą Hazuki oraz Rinem Matsuoka. Po zdobyciu trofeum każde z nich poszło w swoją stronę.
Czas mija i przenosimy się do liceum. Pewnego dnia nudne, szkolne życie chłopaków zostaje zakłócone niespodziewanym pojawieniem Rina, który wyzywa Harukę na pojedynek pływacki. Kończy się on sromotną porażką naszego bohatera i pokazuję jak bardzo Rin zdążył rozwinąć swój talent w ciągu minionych lat. Nie chcąc, by cała sprawa zakończyła się w ten sposób, Haruka zbiera starych znajomych, Makoto i Nagise oraz rekrutuje byłego członka klubu lekkiej atletyki, Reia Ryugazaki, aby stworzyć Klub Pływacki Liceum Iwatobi. Ich celem numer jeden jest pokonać swojego dawnego sprzymierzeńca, Rina!

Uwagi: Po wiośnie bez KyoAni, czas na powrót najładniej animującego studia, które ostatnio doszło już do perfekcji w robieniu ślicznych serii o niczym :P Tym razie nie łudzę się, że będę miała do czynienia z ciekawą fabułą. Tak naprawdę jest mi wszystko jedno. Niechże to będzie nawet już takie standardowe KyoAni. Nieważne. I tak zamierzam tę serię oglądać. Świetna obsada to pierwszy powód, dla którego miło będzie zapoznać się z tym tytułem (już nie mogę się doczekać Mamoru Miyano w roli nieco mrocznego Rina:)). Poza tym skoro istnieje tyle serii o cute girls doing cute things, dlaczego, ku uciesze żeńskich fanek anime, nie miałaby powstać czysto rozrywkowa seria o hot guys doing hot things? :> Myślę, że tym właśnie będzie Free! I dobrze – niczego więcej po tej serii nie oczekuję ;)

 ———————————————————————-

2013 Fate kaleid liner Prisma Illya     spinoff de Fatestay night

Tytuł: Fate/kaleid liner Prisma Illya (PV)

Data premiery: 6 lipca 2013

Opis: Spin-off Fate/stay night, w którym rolę protagonisty przypada Illyasviel von Einzbern. Żyjąca w swoim alternatywnym życiem jako zwykła uczennica zostaje wybrana przez Magical Stick Ruby (Magiczną Rubinową Laskę) i bierze udział w kłótni pomiędzy Rin (Kaleido Ruby) a Luvią (Kaleido Sapphire z Fate/hollow ataraxia).

Uwagi: Nie znam niestety jeszcze serii Fate/Stay Night, choć jest ona na mojej liście anime do obejrzenia. Może więc i temu tytułowi za jakiś czas się przyjrzę dokładniej.

 ———————————————————————-

6236_ro-kyu-bu

Tytuł: Ro-Kyuu-Bu! SS (PV)

Data premiery: 5 lipca 2013

Opis: Kontynuacja serii. Ro-Kyu-Bu! opowiada o licealiście Hasegawie Subaru wykazującym zamiłowanie do koszykówki. Pragnie on dołączyć do szkolnego klubu poświęconego jego ulubionemu sportowi. Niestety, nie spełnia swojego marzenia, gdyż trener zostaje oskarżony o pedofilię, co powoduje zawieszenie działalności drużyny. Ostatecznie Subaru dostaje możliwość realizacji swej pasji – jako trener koszykówki grupki uczennic podstawówki.

Uwagi: Koszykówka i dziewczynki z podstawówki? Raczej tego nie widzę…

 ———————————————————————-

1369722372-devils-and-realist

Tytuł: Makai Ouji: Devils and Realist (PV)

Data premiery: 8 lipca 2013

Opis: Historia obraca się wokół Williama, potomka arystokratycznej rodziny posiadającego niezwykłą inteligencję. Pewnego dnia jego wujek, za sprawą nieudanego przedsięwzięcia, traci praktycznie cały swój majątek. Obawiając się, że dobre imię jego rodziny zostało zszargane, William wraca do swojego domu razem z towarzyszącym mu lokajem, mając na celu znalezienie cokolwiek co można by sprzedać i choć trochę podreperować rodzinny budżet. Przeszukiwanie posiadłości owocuje odnalezieniem podziemnego pokoju wybudowanego tam przez jego przodków. Znajduje się tam magiczna pieczęć, dzięki której naszemu bohaterowi nieświadomie udaje się przywołać demona. Istota ta informuje go, że jego imię brzmi Dantalion i wyjawia, iż William jest tzw. desygnatorem, osobą posiadającą prawo do wyznaczenia następnego władcy świata demonów.

Uwagi: Fabuła zapowiada się nawet ciekawie, choć pewnie nieszczególnie ambitnie. Trochę obawiam się, czy nie pójdzie to w tę samą stronę co Karneval – niby zapowiedź jakiejś złożonej intrygi, a w efekcie stado bizonów biegających po ekranie i zajmujących się jakimiś bzdurami. Nie, żeby było to tragicznie złe, ale na pewno nie okazało się tym, na co liczyłam. Chyba najlepiej będzie więc do Makai Ouji podejść bez tego typu oczekiwań, a z myślą o kolorowym, ładnym i relaksującym seansie, bez większej głębi. Sprawdzę kilka pierwszych odcinków na pewno.

 ———————————————————————-

Kami Nomi Zo Shiru Sekai

Tytuł: Kami nomi zo Shiru Sekai: Megami-hen (PV)

Data premiery: 9 lipca 2013

Opis: Trzeci sezon serii. Nastolatek podający się za boga gier wideo przez przypadek podpisuje pakt z samym diabłem, twierdząc, że nie ma dziewczyny, której serca nie umiałby zdobyć. Jego zadaniem — pod groźbą stracenia głowy — jest rozkochać w sobie dziewczyny noszące w sercach zbiegłe z piekła demony.

Uwagi: To już trzeci sezon, a że nie znam dwóch pierwszych, to nawet nie rozważam możliwości oglądania.

 ———————————————————————-

hakkenden_13-00049

Tytuł: Hakkenden: Touhou Hakken Ibun 2

Data premiery: 7 lipca 2013

Opis: Druga seria. Pięć lat temu praktycznie wszyscy mieszkańcy wioski Ootsuka zginęli w skutek wielkiej plagi. Zadziwiająco przy życiu pozostały trzy osoby: ze zgliszczy wyszła dziewczynka i dwójka chłopców. Teraz trójka ta mieszka w odosobnieniu w kościele – z dala od tych, którzy pragną ich odnaleźć. Shino, jeden z ocalałych, posiada władzę nad Murasame, ostrzem życia. Jednak kiedy imperialny kościół pragnie zagarnąć Murasame dla siebie, dotychczasowy spokój trojga przyjaciół odchodzi w zapomnienie…

Uwagi: Pierwszą serię Hakkenden zaczęłam oglądać zimą tego roku, przyznam jednak, że nie powaliła mnie na kolana – nie wiem jednak, czy dlatego, że faktycznie była słaba, czy też dlatego, że te trzy odcinki, które widziałam, oglądałam w kilkutygodniowych przerwach, tak że finalnie nie miałam pojęcia, o co chodzi. Ostatecznie jednak słyszałam całkiem pozytywne opinie o tym tytule, dlatego też zastanawiam się nad ewentualnym jednodniowym seansem pierwszej serii, w oczekiwaniu na drugą. W sumie nie widzę dla siebie zbyt wiele serii tego lata, toteż warto coś sobie dodać.

 ———————————————————————-

8659591200_7297866105_o

Tytuł: Choujigen Game Neptune The Animation (PV)

Data premiery: 12 lipca 2013

Opis: Adaptacja gry o Boginkach żyjących na planecie Gamindustri.

Uwagi: I kolejna w tym sezonie kolorowa seria o kolorowych magicznych dziewczynach, które właściwie nie robią nic poza tym, że są słodkie i urocze. Straszne, że jest tego u Japończyków aż tyle.

 ———————————————————————-

tumblr_mkiid47jJA1s2rhwoo1_1280

Tytuł: Kamisama no Inai Nichiyoubi (PV)

Data premiery: 7 lipca 2013

Opis: W niedzielę Bóg opuścił świat. W wyniku tego nikt nie może ani umrzeć, ani się urodzić. Mała dziewczynka, Ai, jest opiekunką-grobów wioski w której mieszka. Udało jej się przygotować 47 grobów – po jednym dla każdego mieszkańca w razie ich ewentualnej śmierci. Pewnego dnia przybywa tam chłopak, który przedstawia się jako „Hampnie Hambart, ‚Pożerająca Ludzi Zabawka'”, co przypadkowo pokrywa się z imieniem, jakie przekazała Ai matka mówiąc, iż tak nazywa się ojciec dziewczyny. Nieznajomy bez żadnego powodu morduje wszystkich mieszkańców wioski… Co to wszystko ma znaczyć?

Uwagi: Nie przepadam za seriami, w których bohaterkami są małe dziewczynki, ale z drugiej strony męski protagonista wydaje się mieć w sobie potencjał, a i sam zarys fabuły przedstawia się dość intrygująco. Samo to wystarczy, by uznać serię za godną wstępnego zapoznania się.

 ———————————————————————-

To tyle jeśli chodzi o serie telewizyjne. Jak już jednak wspomniałam, latem uwagę zwracają nie tylko one. Pojawić się ma bowiem kilka filmów oraz OVA, które absolutnie planuję zobaczyć. A więc kilka słów i o nich.

 ———————————————————————-

maxresdefault

Tytuł: Hal (PV)

Data premiery: 8 czerwca 2013

Opis: Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Kurumi nie może się pogodzić ze śmiercią swojego chłopaka Haru w katastrofie samolotu. Android o nazwie „Robo Hal” staje się dla niej substytutem utraconej miłości.

Uwagi: Największy must-watch lata 2013 – przynajmniej dla mnie :) Animatorką tej serii jest Sakisaka Io, autorka moich ulubionych mang shoujo (m.in. Strobe Egde czy wydawana obecnie Ao Haru Ride). Uwielbiam jej prace. Oczywiście w tym przypadku nie jest ona pomysłodawczynią, ale i bez tego mam przeczucie, że jeśli została zaangażowana w tej projekt, to warto mu się przyjrzeć. Sam trailer również mocno do tego zachęca – wreszcie chyba pojawi się romans z prawdziwego zdarzenia i to z niesamowitą grafiką :) Trzymam bardzo mocno kciuki za to, by Hal zdobył jak najwyższe notowania, łudząc się przy okazji, że to otworzy Sakisace-sensei drogę do adaptacji którejś z jej własnych mang, czego bardzo, ale to bardzo bym chciała :)

 ———————————————————————-

anohana-the-flower-we-saw-that-day

Tytuł: Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai (PV)

Data premiery: 31 sierpnia 2013

Opis: Film oparty jest na fabule z anime, ale z jedną wyraźną zmianą, wszystko toczy się z punktu widzenia Menmy.

Uwagi: Nie tak dawno miałam okazję obejrzeć tę serię. I choć nie wywołała we mnie tak gigantycznych wzruszeń, o jakich wielu ludzi wspominało w swoich opiniach, oglądało mi się ją naprawdę przyjemnie. Dlatego i na film chętnie rzucę okiem. Nie do końca jednak wyobrażam sobie, jak będzie on wyglądał. Trailer sugeruje, że akcja ma miejsce w rok po wydarzeniach z anime. Czy zatem Menma powróci do przyjaciół raz jeszcze, czy też pokażą nam jedynie, co bohaterowie robią obecnie, a następnie wrócimy do przeszłości, by prześledzić całą historię oczami Menmy? No cóż, na odpowiedź trzeba będzie czekać do końca wakacji – a pewnie to o parę tygodni więcej, by ukazały się angielskie napisy do filmu.

 ———————————————————————-

I na koniec OVA. Już bez wchodzenia w szczegółowe opisy fabuły, poniżej kilka odcinków specjalnych, które zamierzam obejrzeć:

Sukitte Ii na yo (24 lipca 2013) – skoro przemęczyłam tę straszną serię, to z czystej, nieco masochistycznej ciekawości, chcę zobaczyć, co też ciekawego planują nam podać w tym dodatkowym odcinku ;)

Tonari no Kaibustu-kun (8 sierpnia 2013) – a ten odcinek powitam z niekłamaną radością, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak słabo zakończyła się ta niezwykle przyjemna i zabawna seria.

Kamisama Hajimemashita (20 sierpnia 2013) – podobnie, jak w przypadku TnKk. Nie mogłabym sobie odpuścić odcinka tak sympatycznej serii :)

Chihayafuru (13 września 2013) – dodatkowy odcinek Chihayi to balsam dla mego serca, które już teraz cierpi z powodu zakończenia 2. sezonu. Zwłaszcza, że nieprędko (o ile w ogóle!) otrzymamy kolejny…

 ———————————————————————-

 Podsumowując – szału nie ma ;) Faktycznie czeka nas sezon mocno ogórkowy. Co do mnie, zamierzam przyjrzeć się ok. 10 seriom, choć póki co zaledwie 4 z nich są 100% pewnikami, które zamierzam śledzić przez całe lato. A Wam, jak podoba się ramówka nadchodzących miesięcy?

Reklamy

2 responses to “Lato 2013 – zapowiedzi

  1. Mam wrażenie, że niewiele tu pozycji dla starszego, bardziej dojrzałego widza, może poza Genshiken 3 (bardzo długi czekałem na kontynuację). Pod względem założeń fabularnych Hal również zapowiada się obiecująco. Może jeszcze Kamisama no Inai Nichiyoubi, jeśli mała dziewczynka Ai, o której napisałaś, zmieni się w starszą dziewczynę z obrazka (swoja drogą, bardzo ładna para). No i OAV Kamisama Hajimemashita z pewnością obejrzę, bo i sam serial był szalenie sympatyczny.

    Jak zwykle pozostaje pytanie, ile z wymienionych pozycji dorówna pokładanym w nich oczekiwaniom fabularnym, bo jak pokazuje życie, o rozczarowanie tu bardzo łatwo, zbyt łatwo.

    • Również odnoszę wrażenie, jakby ramówka letnia przygotowywana była pod bardzo niedojrzałych widzów, którzy żeby uznać serię za udaną, potrzebują bardzo dużo kolorów, ładnych dziewczynek, ataków magicznych i fabuły opartej na znanych i zrozumiałych schematach. Pozostaje liczyć, że jesień, która z reguły dostarcza najlepszych serii, jak to było chociażby w zeszłym roku, będzie obfitowała w coś odrobinę bardziej ambitnego ;)

      Co do „Hal”, podoba mi się pomysł wykorzystania nowoczesnych technologii w otoczce obyczajowo-romansowej. Jeśli już w serii pojawia się motyw androidów, zwykle oznacza to całe to fantastyczne tło, nierzadko łącznie z walkami o przetrwanie cywilizacji. Tymczasem tutaj android pojawia się jako pretekst do poradzenia sobie z żałobą i złamanym sercem. To niecodzienne podejście do tematu powinno zagwarantować, że będzie co najmniej ciekawie :) Choć możesz mieć rację, co do rozczarowań zawyżonymi oczekiwaniami ;) Niestety tych serii, które zaskakują negatywnie zdaje się być znacznie więcej, niż tych, które przynoszą zaskoczenie pozytywne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s