Zima 2014 – zapowiedzi

Noragami.full.1607408

Sto lat po tym, jak absolutnie każdy zdążył już opublikować zapowiedzi na sezon zimowy, pora bym zrobiła to i ja ;) Niestety w tym sezonie złapałam niewyobrażalny poślizg – większość serii, które opisuję w poniższej notce, premiery ma już za sobą. Winą obarczam rozbudowane podsumowanie 2013, którego przygotowanie pożarło mi dużo czasu. Ale solennie obiecuję zarówno Wam, jak i sobie, że na sezon wiosenny przygotuję się znacznie wcześniej ;) A jeśli ktoś jakimś cudem nie zapoznał się jeszcze z ramówką zimową lub chciałby dowiedzieć się, które serie będzie śledziła autorka tego bloga, zapraszam serdecznie ;)

???????????????????????????????

————————————————–

double_circle

Tytuł: Double Circle (PV)

Data premiery: 19 grudnia 2013

Opis: „Podwójny Okrąg” to nazwa małej społeczności żyjącej w Kawasaki, której egzystencję można podsumować hasłami: „energia”, „środowisko” oraz „rozwój lokalnej ekonomii za pośrednictwem teleinformatyki”. Mieszkańcy potrafią zamieniać się w bohaterów potrafiących stawić czoła wrogom z zewnętrznego świata, których celem jest przywłaszczenie sobie ich osiągnięć.

Uwagi: Z opisu to może nawet wygląda intrygująco, ale gdy zobaczyłam trailer, przeszła mi ochota na seans. Takie Power Rangers w wydaniu mecha… A kreska, która na plakacie wygląda nawet fajnie, w animacji wydaje się już słaba. Raczej się nie skuszę.

————————————————–

pupipou

Tytuł: Pupipo! (PV)

Data premiery: 21 grudnia 2013

Opis: Wakaba Himeji to uczennica 5 klasy podstawówki, która posiada zdolność widzenia tego, czego normalni ludzie zobaczyć nie potrafią. Najczęściej są to przerażające złe duchy wyrządzające krzywdę osobom dziewczynce bliskim. Z tego właśnie powodu Wakaba nie ma przyjaciół i bardzo rzadko się uśmiecha. Czasami przynosi do domu bezdomne zwierzęta, jednak rodzice nie pozwalają jej ich zatrzymać. W końcu zaniepokojeni o swoją smutną córeczkę postanawiają, że zgodzą się na przygarnięcie następnej istotki, jaką ta przyniesie ze sobą. Szczęśliwcem okazuje się różowy potworek zwany “Pupipo” – nikt do końca nie wie czym on jest, ale zwierzak chroni Wakabę przed nękającymi ją duchami oraz pomaga jej zaprzyjaźnić się z zainteresowaną okultyzmem nową uczennicą.

Uwagi: Nie pierwsza i nie ostatnia seria, której akcja zawiązuje się od motywu „urocza dziewczynka spotyka tajemnicze stworzenie”. Trudno powiedzieć, czy różowy pluszak obdarzy bohaterkę dodatkowymi umiejętnościami, czy raczej ograniczy się w towarzyszeniu jej w codziennym życiu. Póki co niewiele na temat tej serii wiadomo – to, że bohaterką jest 11-latka niekoniecznie oznacza, że tytuł kierowany jest do dzieci. Trailer, choć krótki, wygląda mocno uroczo. Możliwe, że skuszę się na pierwszy odcinek, a dalej się zobaczy ;)

————————————————–

ibn5CtbX8FeEHT

Tytuł: Robot Girls Z (PV)

Data premiery: 4 stycznia 2014

Opis: Historia nowej drużyny “Robotycznych Dziewcząt Toei” o nazwie “Team Z”, składającej się z trójki dziewczyn wzorowanej na marce “Mazinger Z” firmy Toei.: Mazinger Z, Great Mazinger oraz UFO Robot Grendizer. Zazwyczaj zajmują się one promocją przyszłościowego źródła energii, “Mocy Fotonowej”, w tokijskiej dzielnicy Nerima. Jednakże zdarzają się też sytuacje, kiedy pojawia się drużyna dziewcząt zwana “Mechanical Beast” (“Mechaniczne Bestie”) nasłana przez “Potajemne Imperium” w celu kradzieży wspomnianego źródła energii. “Team Z” musi się z nimi zmierzyć, aby zapobiec katastrofie… ale czasami po prostu postanawiają dokopać “tym złym”, żeby rozładować nagromadzony stres.

Uwagi: I to już zdecydowanie nie jest tytuł dla mnie ;) Odnoszę zresztą wrażenie, że latające dziewczynki w dziwnych hełmach to historia kierowana raczej do młodszego widza. Jeśli chodzi o mnie, omijam szerokim łukiem.

————————————————–

Seitokai-Yakuindomo-2-anime

Tytuł: Seitokai Yakuindomo* (PV)

Data premiery: 4 stycznia 2014

Opis: Drugi sezon serii. Takatoshi to nowy uczeń w szkole, która dopiero niedawno stała się placówką przyjmującą studentów obu płci. Wkrótce dołącza on do rady uczniowskiej jako wiceprezydent. Od tego momentu zaczyna się jego nowe życie, jako jedynego normalnego chłopaka wśród trójki dziewcząt piastującej pozostałe stanowiska.

Uwagi: Nie znam pierwszej serii, więc i do drugiej nie zamierzam się przysposabiać. Zresztą wygląda to na kolejny lekko głupawy harem, a przyznam, że ostatnio jestem zmęczona tego typu historiami, więc tym bardziej nie widzę sensu w dawaniu temu anime szansy.

————————————————–

878af4972e07916863ae909a162bf74b_L

Tytuł: Saikin, Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga (PV)

Data premiery: 4 stycznia 2014

Opis: Mama Mitsuki Kanzaki ponownie wychodzi za mąż, a ona zmuszona jest zamieszkać ze swoim przyrodnim bratem, Yuyą. Pewnego dnia dziewczyna zostaje opętana przez samozwańczego ducha młodej dziewczyny o imieniu Hiyori Kotobuki. Hiyori (będąca w ciele Mitsuki) koniecznie musi zakochać się w Yuyi, ponieważ jest to warunek jaki musi spełnić, by mogła przestąpić przez “Bramy Niebios”.

Uwagi: W wolnym tłumaczeniu tytuł znaczy tyle, co: „Ostatnio moja młodsza siostra dziwnie się zachowuje”. Tak, czyli mamy zimowego zwycięzcę wyścigu o najdłuższy tytuł sezonu ;) Nie rozumiem tej japońskiej obsesji na punkcie młodszych sióstr, zwłaszcza w ujęciu głupkowato-komediowym. Tutaj chociaż jest tyle przyzwoitości, że jest to rodzeństwo przyrodnie. Co jednak dla mnie postaci rzeczy zasadniczo nie zmienia i raczej do tego tytułu nie podejdę.

————————————————–

witch-craft-works-AnimeMage

Tytuł: Witch Craft Works (PV)

Data premiery: 5 stycznia 2014

Opis: Honoka Takamiya to zwyczajny uczeń, którego największym problemem jest fakt, że siedzi w ławce obok Ayaki Kagari, najpiękniejszej dziewczyny w szkole. Dwójka ta nigdy wcześniej ze sobą nie rozmawiała, a wszelkie małe interakcje, jakie miały między nimi miejsce, natychmiastowo kończyły się kilkoma pięściami wymierzanym chłopakowi przez fanklub dziewczyny. Jednak kiedy ukruszony fragment budynku szkoły praktycznie wysyła Honoke w zaświaty, to właśnie Ayaka przychodzi mu na ratunek. Pojawia się jednak jeden malutki problemik… trzymany w ramionach Kagari bohater dostrzega, że ta przebrana jest za wiedźmę i unosi się w powietrzu za pomocą miotły! Dziewczyna wyjawia mu, że chronienie go jest jej misją i teraz nareszcie może to robić otwarcie, bez zawracania sobie głowy utrzymywaniem pozorów.

Uwagi: Zbyt wiele rzeczy mnie od tego tytułu odstrasza. Od detali takich, jak paskudnie zamulony wyraz twarzy głównej bohaterki i niedorzeczne rozmiary jej klatki piersiowej, po aspekty większego kalibru, a mianowicie sam pomysł – zapewne kolejny fajtłapowaty protagonista i niedostępna prymuska o niezachwianej reputacji szkolnej, która przy okazji, o zgrozo, jest jakąś tam czarownicą… Zdecydowanie nie ma tu nic, co by mnie mogło przyciągnąć.

————————————————–

tumblr_mv7arpr1nw1rvb8cmo1_1280

Tytuł: Space Dandy (PV)

Data premiery: 5 stycznia 2014

Opis: Kosmiczny Dandy to elegancik w kosmosie! Ten cudowny łowca przygód z fryzurą na Elvisa, podróżuje po galaktyce w poszukiwaniu takiego gatunku kosmitów, jakiego nikt jeszcze nie napotkał. Za każdą nowo odkrytą rasę czeka na niego pokaźna sumka, jednak nasz elegancik nie może się zbytnio guzdrać, ponieważ zawód ten rządzi się zasadą “kto pierwszy, ten lepszy!”. Za pomocników mając podniszczonego robota o imieniu QT oraz koto-podobnego kosmitę Meow, Dandy dzielnie przemierza nieznane światy zamieszkane przez różnorodne gatunki kosmitów. Przyłącz się do najlepiej ubranego łowcy obcych w całym kosmosie i razem z nim wyrusz na przygodę, która zaprowadzi Cię w najdalsze zakątki wszechświata!

Uwagi: Nie jest to seria dla mnie i widzę to już po trailerze. Wydaje mi się jednak, że obiektywnie ma się to szansę sprawdzić. Space Dandy wydaje się tak przegięty i utrzymany w tak wyraźnej konwencji, że dla wielbicieli old schoolowego science-fiction może okazać się najmocniejszym tytułem sezonu. Zwłaszcza, że za reżyserię odpowiada nie kto inny, jak Watanabe Shinichiro – żywa legenda, która przyczyniła się do powstania serii takich, jak Cowboy Bebop, Macross Plus czy Samurai Champloo. Jestem pewna, że będzie to jeden z popularniejszych i szerzej dyskutowanych punktów ramówki zimowej, ale wiem też przy okazji, że ja nie znajdę tu nic dla siebie. Trochę żałuję, ale też nie widzę sensu w przymuszaniu się do czegoś, co jest tak odległe od moich gustów ;)

————————————————–

6508_noragami

Tytuł: Noragami (PV)

Data premiery: 5 stycznia 2014

Opis: Na granicy światów żyje około osiem milionów bóstw, służących im duchów oraz innych, różnorodnych bytów, które lubią wtrącać się w ludzkie sprawy. Słodka gimnazjalistka Hiyori Iki już od dłuższego czasu jest zastraszana i terroryzowana przez swoich “kolegów” z klasy, pewnego dnia zaś zamyka się w toalecie, by móc się w spokoju wypłakać. Niespodziewanie na ścianie łazienki znajduje nabazgrany numer telefonu oraz wiadomość: “Rozwiążę twoje problemy”. Krótko po zadzwonieniu na podany numer dziewczyna spotyka bezdomnego chłopaka w dresie, który woła na siebie per “Bóg”. Nieznajomy ma na imię Yato, jest humorzasty, leniwy i ogółem trudny w obyciu, jako że nigdy nikogo nie słucha, jednak posiada on boską moc, potęgą przerastającą wszelkie wyobrażenia.

Uwagi: I wreszcie coś, co mam szczerą ochotę obejrzeć :) Po pierwsze uwielbiam wszystkie bosko-youkaiowe wątki w pozornie realistycznym settingu. Po drugie główny bohater zapowiada się na ciekawą postać, a kiedy dołożymy do tego fakt, że głosu użyczać mu będzie mój najkochańszy Kamiya, to właściwie wszystkie argumenty przeciw z miejsca padają ;) Podsumowując: ładna kreska, ciekawy pomysł, zachęcający trailer, boska obsada – dla mnie pozycja obowiązkowa :)

————————————————–

ibjphaP3TuoQSB

Tytuł: Buddy Complex (PV)

Data premiery: 6 stycznia 2014

Opis: Historia przyjaźni i dorastania dwójki młodzieńców. Uczęszczający do tokijskiego liceum Aoba Watase, to uczeń wiodący spokojne, beztroskie życie. Pewnego ranka, zmierzając na ceremonię rozpoczęcia nowego roku szkolnego, napotyka na swojej drodze nieznajomego chłopaka – spotkanie to okazuje się być punktem zwrotnym w jego życiu.

Uwagi: I tutaj studio Sunrise moim zdaniem trochę przesadziło. Przy okazji Kakumeiki Valvrave naczytałam się o tym, jak mocno seria ta kopiuje i miksuje wątki największych klasyków z gatunku mecha. Ok, jak wiadomo naśladownictwo jest najwyższą formą komplementu, a jeśli przy okazji jest to naśladownictwo udane, to już w ogóle nie widzę nic przeciwko oglądaniu. Ale kiedy studio decyduje się na kopię własnej kopii, to jak to nazwać? Serio, gdyby ktoś spojrzał na szybko i bez refleksji, to plakat do Buddy Complex jest tak bezczelną zrzynką z plakatu Kakumeiki Valvrave, że aż głowa boli. Czy chociaż design postaci nie mógł być nieco inny? Srebrnowłosy bizon w białym mundurze i szatyn w czerwonym wdzianku? Litości! To już jest bezczelne założenie, że niezależnie od fabuły ludzie coś obejrzą, bo konotacje z poprzednią dobrze odebraną serią są nie tyle widoczne, ale zwyczajnie walą po oczach. Coś takiego już mi się nie podoba. Tę serię od Sunrise sobie podaruję…

————————————————–

Oda.Nobunaga.(Nobunaga.the.Fool).full.1628596

Tytuł: Nobunaga the Fool (PV)

Data premiery: 6 stycznia 2014

Opis: Zachodnia Planeta i Wschodnia Planeta. Dawno dawno temu, te dwa światy związane były wirującym na niebie “Smoczym Pulsem”. Cywilizacja kiedyś będąca w rozkwicie, teraz pozostaje tylko marzeniem z przeszłości, jako że niemożliwy do ugaszenia ogień wojny rozrywa kraj na strzępy. Dwie planety trwają pogrążone w wiecznej walce. Powrót super technologii znanej jako “święte skarby” mógłby zrewolucjonizować świat, jednak nikt nie wie o jej istnieniu za wyjątkiem jednej osoby zwanej “heretyczką”. Dziewczyna z Zachodniej Planety, Jeanne Kaguya d’Arc, dostąpiła niebiańskiej wizji o narodzeniu “Gwiezdnego Mesjasza”, który ocali świat. Z tego powodu wyrusza ona w podróż na Wschodnią Planetę, za kompana mając Leonardo da Vinci, “tego, który obserwuje świat”. Po drodze napotykają heretyka ze Wschodniej Planety, a tym samym “największego z głupców”, Ode Nobunage.

Uwagi: Przyznam, że przerażenie wywołuje we mnie myśl, że tym razem Japończycy biorą na tapetę Joannę D’Arc i Leonarda da Vinci. Po tym, co w ostatnim sezonie zrobili z życiorysem Galileusza (Galilei Donna) aż strach się bać. Zresztą podobne odczucia towarzyszą mi, ilekroć w anime pojawia się jakiś tak mocno europejski motyw. Ta seria może być (z dużym prawdopodobieństwem będzie) totalnie postrzelona, co niekoniecznie oznacza, że od razu zła. Myślę, że poczekam na pierwsze opinie na zaprzyjaźnionych blogach, zanim zdecyduję, czy zrobię podejście do tego tytułu, czy też nie ;) Także jeśli ktoś z blogujących zamierza oglądać – spisujcie potem koniecznie swoje PW :D

————————————————–

116

Tytuł: Tonari no Seki-kun (PV)

Data premiery: 6 stycznia 2014

Opis: Yokoi siedzi w szkole obok chłopaka zwanego Seki-kun. Wcale nie uważa on na to co się dzieje na lekcjach, a zamiast tego zajmuje się wymyślaniem coraz to nowych dziwactw, które pomagają mu zająć czas – począwszy od stworzenia mini toru golfowego, którego dołkiem jest dziura w ławce, a kończąc na odegraniu dramatycznej bitwy za pomocą papierowych pionków do shogi. Yokoi nie potrafi powstrzymać zainteresowania tym co robi jej “sąsiad” nawet pomimo tego, że jego wyczyny często to właśnie ją pakują w kłopoty!

Uwagi: Z zasady nie oglądam serii krótkometrażowych, a taką właśnie jest Tonari no Seki-kun – każdy odcinek to zaledwie 7 minut. Całość wydaje się trochę głupawa, ale poniekąd też sympatyczna. Niemniej, takie odcinki-gagi to dla mnie średnia rozrywka, więc raczej nie planuję seansu.

————————————————–

IGctjxVVU7jVywOvQmnFTwwRYP0

Tytuł: Super Sonico The Animation (PV)

Data premiery: 6 stycznia 2014

Opis: Seria, gdzie główną bohaterką jest maskotka firmy Nitroplus, Super Sonico – moe nastolatka z ogromnym biustem, różowymi włosami oraz znakiem rozpoznawczym: dużymi, białymi słuchawkami. Jednocześnie jest ona wokalistką i gitarzystką fikcyjnego zespołu First Cosmic Velocity.

Uwagi: Tego typu eksperyment pojawił się już w sezonie jesiennym. Co prawda Miss Monochrome, bo to o tej serii mowa, składała się z 4-minutowych odcinków, a tutaj mamy już epizody pełnej długości. Mimo to się nie skuszę, gdyż nie za bardzo trafia mi do przekonania sens robienia całych serii animowanych poświęconych właściwie reklamie studia odpowiedzialnego za produkcję.

————————————————–

Nobunagun-w735-h315-rt1-q80

Tytuł: Nobunagun (PV)

Data premiery: 5 stycznia 2014

Opis: Licealistka Shio Ogura jest na szkolnej wycieczce na Tajwanie, kiedy nagle zostaje zaatakowana przez potwory. Zjawiają się też agenci należący do rządowej organizacji DOGOO znani jako “Posiadacze Genu-E” (E-Gene Holders), posługujący się broniami połączonymi z duszami historycznych postaci. Szybko okazuje się, że Shio także obdarzona jest zdolnościami Posiadacza Genu-E, kiedy to budzi się w niej dusza Ody Nobunagi, gdy dziewczyna próbuje uratować swoją przyjaciółkę.

Uwagi: Czy to przypadek, że w drugiej już serii zimowej pojawia się pomysł wykorzystania postaci Ody Nobunagi? Zaskakująca zbieżność. Pomijając jednak to, kolejna seria, w której zdaje się być wszystko, a wiadomo, że jak jest wszystko, to czasem powstaje z tego wielkie nic. Potwory, rządowe spiski, modyfikacje genetyczne, a do tego jakiś rodzaj opętania duszami zmarłych postaci historycznych? Tutaj chyba naprawdę jest wszystkiego za dużo. Raczej się do tego nie przekonam, choć możliwe, że gdyby jakimś cudem seria zbierała bardzo dobre oceny, to skuszę się na odcinek czy dwa ;)

————————————————–

11853569433_6fb7ffc73b_o

Tytuł: Toaru Hikuushi e no Koiuta (PV)

Data premiery: 6 stycznia 2014

Opis: Opowieść o księciu, który straciwszy wszystko decyduje się wyruszyć w podróż, choć nie ma gwarancji, że powróci z niej bezpiecznie do domu. Jego umysł ogarnęła nienawiść i żądza zemsty, jednak na swej drodze spotka ludzi, którzy nauczą go znaczenia słowa “przyjaźń”… oraz “miłość”.

Uwagi: Jako przedstawicielka pokolenia wychowanego na starych bajkach Disneya, mam nieuleczalną słabość do książąt wszelkiej maści :P A tak serio, to opis, choć lakoniczny, brzmi ciekawie. Podróż wypełniona spotkaniami z ludźmi, którzy pomagają głównemu bohaterowi w wewnętrznym rozwoju. Brzmi jak coś, co mogłoby trafić mi do gustu ;) Nie oglądałam co prawda powiązanego z tą serią filmu Toaru Hikuushi e no Tsuioku, ale miałam taki zamiar, więc może zacznę od serii telewizyjnej. Trailer też nie prezentuje się najgorzej, na pewno więc dam temu tytułowi szansę.

————————————————–

11619401184_28f62ecb79

Tytuł: D-Frag (PV)

Data premiery: 7 stycznia

Opis: Kazama Kenji uważa się za delikwenta. Co więcej wszyscy mu przytakują, gdy na drodze jego gangu staje grupka niezbyt normalnych dziewczyn – Chitose, Sakura, Minami i Roka – jego reputacja nie robi na nich żadnego wrażenia i zmuszają go do dołączenie do ich klubu. Co się teraz stanie z jego codziennym życiem?

Uwagi: Opis nie brzmi zachęcająco, podobnie jest z trailerem, który zwiastuje głupawą, nieszczególnie zabawną, a przede wszystkim przeciętną komedyjkę. Dziękuję, postoję.

————————————————–

Hamatora-the-animation-visual

Tytuł: Hamatora (PV)

Data premiery: 8 stycznia 2014

Opis: “Minimum” – specjalna, wrodzona moc, którą posiada bardzo niewielu ludzi znanych jako “posiadacze minimum”. W Yokohamie zespół dwóch detektywów zwany Hamatora, składający się z dwójki posiadaczy minimum, Nice i Murasakiego, natyka się na informację dotyczącą seryjnego mordercy ściganego przez ich dawnego kolegę, Arta. Wkrótce okazuje się, iż wszystkie ofiary zabójcy także były posiadaczami minimum. Choć początkowo niechętni by mieszać się w tą sprawę, detektywi postanawiają rozpocząć śledztwo.

Uwagi: Pomysł jakiś jest, nawet ciekawy i chyba z tego względu zerknę na pierwsze odcinki. Z opisu można by wnioskować, że fabuła będzie owiana mroczną aurą, gdy jednak patrzę na grafikę z trailera, nie do końca w to wierzę. W każdym razie dam szansę pierwszym 2-3 odcinkom, a potem zobaczymy.

————————————————–

thumb_1358565161-1

Tytuł: Youkai Watch (PV)

Data premiery: 8 stycznia 2014

Opis: Głównym bohaterem tej dziwnej, lecz pełnej humoru opowieści, jest chłopak imieniem Keita, mający za przyjaciela ducha imieniem Whisper. Pewnego gorącego letniego dnia, Keita ma dziwne spotkanie – trafia w lesie na starą maszynę – automat sprzedający zabawki w kapsułkach, z którego otrzymuje tajemniczy zegarek i spotyka duszka imieniem Whisper. Whisper informuje chłopaka, że zegarek pozwala mu widzieć duchy – zarówno dobre jak i złe.

Uwagi: Zdecydowanie nie czuję się adresatem tej serii ;) I dlatego też nie mam w planach jej seansu.

————————————————–

Chuunibyou-Demo-Koi-Ga-Shitai-Ren-Crunchyroll-Header

Tytuł: Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren (PV)

Data premiery: 9 stycznia 2014

Opis: Drugi sezon znanej serii od Kyoto Animation.

Uwagi: Pierwszy sezon nie powalił mnie na łopatki, ale obejrzałam i chyba siłą rozpędu obejrzę sobie drugi. Zawsze to gwarancja ładnego patrzydła. Zresztą, na co bym narzekała w kolejnym podsumowaniu sezonu, gdyby nie trafiła się jakaś nowa seria od KyoAni? :P

————————————————–

29470c35fd03e54f39e4e963d9b5c3d21388766268_full

Tytuł: Onee-chan ga Kita (PV)

Data premiery: 9 stycznia 2014

Opis: Historia Tomoya Mizuhary, 13-latka, który poprzez powtórny ślub swojego ojca zyskuje starszą siostrę. 17-letnia Ichika jest troszkę dziwna, a sympatia jaką czuje do nowego brata odrobinę chłopaka przytłacza, żeby nie powiedzieć “przeraża”. Do tego najlepsza przyjaciółka dziewczyny, Ruri, to prawdziwa sadystka, a nie można też zapomnieć o piersiatej, w 1/4 Japonce Marinie.

Uwagi: No proszę, i mamy odwrócenie klasycznego schematu japońskiej fascynacji kazirodztwem ;> Tym razem młodszym rodzeństwem jest brat, a starszym, nieprzyzwoicie napalonym, jak widać na załączonym trailerze, starsza siostra. Ta zmiana nie zmienia jednak mojego podejścia do tego typu historii – dlatego też nie zamierzam oglądać.

————————————————–

a65f686885dea010e51a8d201e3743b21388881839_full

Tytuł: Z/X: Ignition (PV)

Data premiery: 10 stycznia 2014

Opis: Historia ta dzieje się w niedalekiej przyszłości. Nagle na świecie pojawia się pięć “Czarnych Punktów” będących portalami do równoległej rzeczywistości. Krótko po tych wydarzeniach ze wspomnianych przejść międzywymiarowych wysypuje się horda dziwnych stworzeń, które rozpoczynają swoją inwazję. Są one mieszkańcami pięciu światów, albo dokładniej mówiąc: tego samego świata z pięciu różnych, możliwych linii czasowych. By upewnić się, że to właśnie ich “możliwa przyszłość” przetrwa, każda z pięciu armii chce pozbyć się przybyszów z pozostałych równoległych rzeczywistości. Kluczem do zwycięstwa okazuje się tajemnicze urządzenie w kształcie karty.

Uwagi: Nie dość, że inwazja obcych, to jeszcze zamieszanie w czasoprzestrzeni. Jakoś nie bardzo trafia mi to do przekonania. Aczkolwiek na pewno robi na mnie wrażenie fakt, że w głównych rolach usłyszymy m.in. Miyuki Sawahiro i Yuuichiego Nakamurę, którego na pierwszym planie nie słyszałam już od dawna… Myślę, że poczekam na pierwsze opinie i dopiero wtedy zdecyduję, czy warto po tę serię sięgnąć.

————————————————–

Pupa-anime

Tytuł: Pupa (PV)

Data premiery: 10 stycznia 2014

Opis: Opowieść o rodzeństwie postawionym w sytuacji życia lub śmierci. Utsutsu i Yume Hasegawa, chłopak i jego młodsza siostrzyczka, mają tylko siebie nawzajem. Pewnego dnia Yume zauważa tajemniczego, czerwonego motyla, po czym jej ciało przechodzi wstrząsającą przemianę w pożerającego ludzi potwora. Utsutsu robi wszystko co w jego mocy by znaleźć sposób na przywrócenie najdroższej siostry do jej ludzkiej postaci.

Uwagi: Pupa, jak część z Was zapewne pamięta, miała być emitowana już w sezonie jesiennym, jednak z pewnych powodów postanowiono ją przełożyć. Przy okazji wyszło na jaw, że seria ma się składać z zaledwie pięciominutowych odcinków. I to już, tak na dzień dobry, największa potencjalna wada tego tytułu. Nie wiem, jaki jest sens tworzenia horroru w takim mikro wymiarze… Nie lubię krótkometrażówek i nie lubię historii strasznych. Mimo to nie wiem, czy nie rzucę okiem na Pupę, z bardzo banalnego powodu – seria ta wzbudziła mnóstwo kontrowersji na długo przed swoją premierą. Takie rzeczy wzbudzają zainteresowanie, czy się tego chce czy nie. I choć trailer jest absolutnie odpychający, poziom ciekawości zdaje się przebijać negatywne odczucia ;)

————————————————–

025250q9vu631w942nr32c

Tytuł: Mahou Sensou (PV)

Data premiery: 10 stycznia 2014

Opis: W tej nowoczesnej historii magii, Takeshi Nanasem, to zwykły chłopak z liceum, który ma nieco mroczną przeszłość. Ze względu na pewne okoliczności, stworzył „fałszywą” parę ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa Kurumi Isoshima, ale poza tym żyje normalnym życiem. Jednak pewnego dnia spotyka dziewczynę o imieniu Mui Aiba, która nosi nieznany mu mundurek. To spotkanie zmieniło całkowicie przeznaczenie Takeshiego. Mui nie tylko wyznaje Takeskiemu, że jest czarodziejką, ale przeprasza go, gdyż jego również przemieniła w czarodzieja.

Uwagi: Kreska wydaje się ładna, nieźle brzmi muzyka z trailera, ale jakoś nieszczególnie mam przekonanie do całego tego pomysłu. Nie przemawia do mnie kolejna czarodziejka ze swoimi magicznymi mocami…

————————————————–

Sakura-Trick-anime

Tytuł: Sakura Trick (PV)

Data premiery: 10 stycznia 2014

Opis: Opowieść o Haruce i Yuu, dwójce dziewczyn uczęszczających do liceum, które ma zostać zamknięte w przeciągu najbliższych trzech lat. Pragną one by połączyło je coś specjalne, dlatego łączą się w pocałunku, od tego zaś momentu ich związek zaczyna nabierać tempa.

Uwagi: Nigdy mnie jakoś szczególnie nie ciągnęło do shoujo-ai. Nie to, żebym miała coś przeciwko, bo sama lubię czasem sięgnąć po mangę shounen-ai czy wręcz yaoi, a to w oczach fanów anime jest chyba większym złem ;) W każdym razie nie mam nic przeciwko takim gatunkom, ale akurat do serii o romansach damsko-damskich nie chce mi się zabierać, stąd zostawię Sakura Trick fanom gatunku, a sama sobie po cichutku poczekam, aż może kiedyś doczeka się realizacji jakieś sensowne shounen-ai  ;)

————————————————–

[-__-'] Gin no Saji Vol. 2 Menu

Tytuł: Gin no Saji. 2nd Season

Data premiery: 10 stycznia 2014

Opis: Drugi sezon Silver Spoon.

Uwagi: Gdybym się wreszcie zebrała i obejrzała zaległy sezon pierwszy do końca, pewnie mogłabym na bieżąco oglądać również i drugi, ale w najbliższych tygodniach marne są na to szanse, więc pewnie Gin no Saji 2 dodam do swojej listy seansów planowanych w bliżej nieokreślonej przyszłości.

————————————————–

Hozuki-no-Reitetsu-anime-trailer-01

Tytuł: Hoozuki no Reitetsu (PV)

Data premiery: 10 stycznia 2014

Opis: Hoozuki to asystent wielkiego władcy Piekła, Króla Enmy. Na swój spokojny i super-sadystyczny sposób, stara się on rozwiązywać różnorodne problemy Piekła, wliczając w to np.: szalejącego Momotarou i jego ekipę. Jednakże kiedy znajdzie chwilę dla siebie, lubi spędzać ją na swoich hobby – wzdychaniu do słodziutkich zwierzaczków, czy hodowaniu “Kwiatów Złotorybek”.

Uwagi: Zapowiada się mocno postrzelona komedia, co teoretycznie jest dobre, ale w praktyce wcale nie oznacza sukcesu. Czasami mam niestety spory problem z japońskim poczuciem humoru, gdyż niekoniecznie trafia w mój gust. Obawiam się, że Hoozuki no Reitetsu może być czymś w stylu Blood Lad – przeładowanie humorem, zarówno tym dobrym, jak i tym kompletnie nietrafionym, było tak duże, że zwyczajnie nie dałam rady tego oglądać. Tak po samym trailerze i opisie właśnie tego typu historią mi to pachnie. A to, w moim przypadku, niezbyt zachęcające pierwsze wrażenie…

————————————————–

Mikakunin-de-Shinkoukei-Header

Tytuł: Mikakunin de Shinkoukei (PV)

Data premiery: 9 stycznia 2014

Opis: Zwyczajna dziewczyna o imieniu Kobeni Yonomori w dniu swoich 16. urodzin dowiaduje się, że jest zaręczona z Hakuyą Mitsumine, chłopakiem w jej wieku. Wprowadza się on do jej domu, przy okazji zabierając ze sobą swoją młodszą siostrzyczkę Mashiro, ciągle jeszcze uczęszczającą do szkoły podstawowej. Należy też dodać do tej mieszanki Benio, starszą o 2 lata siostrę Kobeni, która już od pewnego czasu z nią mieszka. Historia ta pokazuje stosunki czwórki osób związanych nowymi relacjami – byciem “parą”, czy też “szwagrostwem”.

Uwagi: Pomysł na tę serię niestety nie robi na mnie żadnego wrażenia. Kolejny pseudo-haremik i znowu zamknięty w obszarze rodzinnym. Jakoś sporo tych wątków rodzinnych tej zimy… Niestety, kolejny tytuł zupełnie nie dla mnie.

————————————————–

News34656

Tytuł: Nourin (PV)

Data premiery: 11 stycznia 2014

Opis: Kiedy nagle krajowa idolka, Yuka Kusakabe, postanowiła zrezygnować z kariery w przemyśle rozrywkowym, świat legł w gruzach dla nastoletniego Kosaku Haty. Chłopak był jej największym fanem, przez co ostateczne zejście ze sceny artystki wprawiło go w nie lada depresję. Po pewnym czasie jego kolegom ze Szkoły Rolniczej Tamo w końcu udaje się wyciągnąć go z pokoju i zmusić do pójścia na zajęcia – wtedy właśnie okazuje się, ku zdziwieniu wszystkich obecnych, że Yuka Kusakabe (to jej pseudonim artystyczny), tutaj pod imieniem Ringo Kinoshita, jest nową uczennicą w ich klasie! Kosaku szybko zdaje sobie sprawę, że jest to niepowtarzalna okazja by osobiście poznać dziewczynę jego marzeń oraz wspólnie z przyjaciółmi dowiedzieć się, dlaczego Yuka postanowiła przenieść się do ich szkoły.

Uwagi: Gwiazdka popu uczennicą szkoły rolniczej? Ależ kogoś fantazja poniosła! Wygląda to, jak Gin no Saji w wersji bardziej moe. Przyznam, że nie lubię takich bezczelnych zrzynek – ktoś zwietrzył, że na nietykanym dotychczas temacie da się zbić trochę kasy i ciśnie konwencję, choć niestety w znacznie gorszym stylu… Raczej się nie skuszę na seans.

————————————————–

Wake-Up-Girls1

Tytuł: Wake up. Girls! (PV)

Data premiery: 11 stycznia 2014

Opis: Green Leaves Entertainment to maleńka firma z Sendai, największego miasta północno-wschodniego regionu Tohoku, której grozi zamknięcie. Agencja ta zajmowała się kiedyś zarządzaniem karierami magików, wróżbitów i innych artystów estradowych, jednak aktualnie ostatni z ich klientów zrezygnował z ich usług. Będąc na granicy bankructwa, prezes firmy, Tenge, postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wypromować grupę idoli. Wypełniając zuchwałe polecenie swojego przełożonego, manager Matsuda wyrusza na miasto w poszukiwaniu talentów. Największe wrażenie wywiera na nim niespodziewane spotkanie z pewną dziewczyną…

Uwagi: Od pierwszego wejrzenia niezwykle spodobał mi się plakat promocyjny tej serii. Ale na tym niestety kończą się pozytywne wrażenia. Grafika w ruchu wydaje się już słabsza, niż wskazywał na to plakat. A jeśli chodzi o samą fabułę… Jakoś nie przemawiają do mnie te serie o kreowaniu idolek z girls bandów. Poza tym za dużo tutaj tych bohaterek. Takie ich nagromadzenie gwarantuje, że żadna nie zostanie przedstawiona wystarczająco dobrze. Będzie to więc zapewne parada ślicznotek, z których może głównej bohaterce poświęcą odrobinę więcej czasu. Nie, zdecydowanie pasuję.

————————————————–

4HwH2DpHhodgvRwAzpvhZb1pnFE

Tytuł: Nisekoi (PV)

Data premiery: 11 stycznia 2014

Opis: Raku Ichijou to przeciętny licealista. Przy okazji jest też jedynym dziedzicem Rodziny Shuei-gumi, członków Yakuzy. Dziesięć lat temu chłopak złożył w tajemnicy przysięgę z pewną dziewczyną – obiecali sobie, że “wezmą ślub, gdy uda im się ponownie spotkać”. Od tamtego czasu Raku nigdy nie rozstał się z wisiorkiem jaki zostawiła mu tajemnicza ukochana. Wtem pewnego dnia do klasy chłopaka przenosi się piękna dziewczyna o imieniu Chitoge Kirisaki. Ich kompatybilność jest gorzej niż zła i nie było chwili, kiedy ich interakcje nie doprowadziłyby do kłótni. Jednak z powodu dziwnego obrotu zdarzeń Raku i Chitoge zgadzają się udawać, że są kochającą się parą. Nawet mimo tego, że serce chłopaka bije dla jego innej koleżanki z klasy, Kosaki Onodera.

Uwagi: Intuicja podpowiada mi, że nie ma szans, by była to dobra seria. A jednak mam nieco ochoty, by się jej przyjrzeć. W tym sezonie konsekwentnie odrzucam wszystkie głupawe romanse, z haremami czy bez, więc może z tego tytułu zrobię swoją guilty pleasure? ;) O ile oczywiście nie okaże się po pierwszym odcinku, że jest to dno ;)

————————————————–

918b4a073d765d831c2daa60347a75e01382226742_full

Tytuł: Sekai Seifuku: Bouryaku no Zvezda (PV)

Data premiery: 12 stycznia 2014

Opis: Czego potrzeba by podbić świat? Każdy przywódca o tym kiedyś rozmyślał… jednak wszystko co udało im się osiągnąć, to właśnie nic ponad marzenia. Dominacja nad światem… nikomu jeszcze nie udało się jej zdobyć. Aż do momentu, kiedy to pojawiła się mała dziewczynka o imieniu Kate Hoshimiya. Wstrząśnie ona światem! Jak udało jej się dokonać tak niesamowitego wyczynu? To tak przerażające! Tak cudowne! Czy może chodzić o… Konspirację Zvezdy?! Niech świat skąpa się w świetle naszej wspaniałej Zvezdy!

Uwagi: Seria o dziewczynce podbijającej świat – tak, właśnie tego nam wszystkim do szczęścia potrzeba… Dziękuję, ale nie.

————————————————–

Wizard-Barrister

Tytuł: Wizard Barristers: Benmashi Cecil (PV)

Data premiery: 13 stycznia 2014

Opis: W roku 2018 ludzie i magowie wspólnie zamieszkują Tokio. Policja, tak jak zawsze, zajmuje się dbaniem o porządek w mieście, jednak czarodzieje podlegają odrobinę innym zasadom. Popełniwszy wykroczenie sądzeni są wedle specjalnego prawa magicznego w przeznaczonych do tego sądach, gdzie zatrudnia się magów-adwokatów. Mając 17 lat, Cecile właśnie stała się najmłodszym w historii magiem-adwokatem i rozpoczęła pracę w Kancelarii Butterfly Law. Choć dziewczyna nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy, drzemie w niej niesamowity, magiczny potencjał.

Uwagi: Przyznam, że nie mam zdania. Możliwe, że nawet nie będzie to takie złe, ale niestety to zupełnie nie moje klimaty, więc nie zamierzam oglądać.

————————————————–

1354512296

Tytuł: Inari, Konkon, Koi Iroha (PV)

Data premiery: 16 stycznia 2014

Opis: Inari Fushimi to nieśmiała, niezdarna i nie błyszcząca przesadną mądrością gimnazjalistka, mieszkająca w dzielnicy Fushimi w Kyoto. Dziewczyna podkochuje się w swoim koledze z klasy, Tanbabashim, jednak nie potrafi wyrazić swoich uczuć na głos. Pewnego dnia, jako podziękowanie za pomoc małemu liskowi, boginka pobliskiej świątyni, Ukanomitama-no-kami, postanawia podarować jej umiejętność zmiany swojego kształtu.

Uwagi: Jeszcze tak nie było, żebym nie dała szansy lekkiemu, naiwnemu romansowi ;) A tutaj mamy jeszcze wątek youkai, więc tym bardziej warto spróbować, choć będąc tak zupełnie szczerą, to nie nastawiam się na coś szczególnie wybitnego. Będzie dobrze, jeśli seria okaże się zwyczajnie miła i w miarę ciekawa ;)

————————————————–

maken ki

Tytuł: Maken-Ki! Tsuu (PV)

Data premiery: 15 stycznia 2014

Opis: Drugi sezon Maken-Ki!

Uwagi: Drugi sezon serii ecchi, której pierwszego sezonu nie znam. Zdanie to zawiera aż dwa kluczowe powody, dla których nie będę tego tytułu oglądała ;)

————————————————–

HappinessCharge-PreCure-image-happinesscharge-precure-36338630-500-349

Tytuł: Happiness Charge Precure!

Data premiery: 2 lutego 2014

Opis: Kolejna odsłona serii Precure.

Uwagi: Nie znam cyklu Precure i nie zamierzam się z nim zapoznawać.

————————————————–

40091l

Tytuł: Bishoujo Senshi Sailor Moon (PV)

Data premiery: zima 2014

Opis: …czyli do remake’u Sailor Moon podejście kolejne.

Uwagi: Do tego cuda mam jeden komentarz – uwierzę, jak zobaczę. Niestety, ale obstawiam, że po raz kolejny premiera remake’u zostanie przesunięta. Jest styczeń, a tutaj nadal ani słowa o dacie premiery, trailerach, fabule, na dobrą sprawę nawet tytuł nie został potwierdzony. Szanse na premierę są, moim zdaniem, znikome. Ale wciąż wierzę, że kiedyś się jej doczekamy. Zamierzam być cierpliwa i liczę, że cierpliwość ta zostanie pewnego dnia nagrodzona ;)

Wiadomości z tzw. „ostatniej chwili”: ku zdziwieniu… nikogo… nowa wersja Sailor Moon została ponownie przesunięta. Tym razem na lipiec 2014… Jeśli chcecie przeczytać o tym więcej, proponuję odwiedzić portal Tanuki.pl.

————————————————–

Czarno na białym wychodzi mi, że w sezonie zimowym planuję przyjrzeć się raptem 8 seriom. To niewiele, w porównaniu chociażby z jesienią, kiedy rozpoczęłam sezon z kilkunastoma tytułami do sprawdzenia. Wygląda na to, że zimą mogę sobie pozwolić na nadrabianie zaległych tytułów, których mam na liście bardzo pokaźną ilość ;) Pozostaje liczyć, że te przynajmniej 8 serii nie zawiedzie.

A Wy na co zdecydowaliście się tej zimy? Widzieliście już jakieś premiery? Coś polecacie? Coś odradzacie? Czekam na wieści z animowanego pola bitwy ;)

9 responses to “Zima 2014 – zapowiedzi

 1. O kurcze, niesamowicie długi ten wpis. Podziwiam, że Ci się chciało.
  Ja osobiście nie biorę się nawet za sezon zimowy. Mam masę anime z jesiennego, które chcę skończyć + wiele innych :)

  • Bardziej niż chęci przyświecało mi przy tym wpisie poczucie obowiązku ;) Robię zapowiedzi już od czterech sezonów i nie chciałam przerwać tego zwyczaju, więc jakoś się zmusiłam, choć łatwo nie było ;)
   Trochę Ci się nie dziwię. Tej zimy nie zapowiadają się żadne wielkie hity, a z poprzednich sezonów i lat naprawdę jest co oglądać. Sama zamierzam w najbliższych miesiącach poświęcić więcej czasu na oglądanie „staroci”, a z nowości skusić się tylko na tych, które naprawdę mi się spodobają :)
   Pozdrawiam!

 2. Szczerze sam nie wiem czy coś mnie z sezonu zimowego 2014 zaciekawiło, może Wizard Barristers albo Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren , no i oczywiście muszę zobaczyć Maken-ki ale to tylko z powodu zeby sprawdzić czy zepsuli tak samo sezon 2 jak i pierwszy :).

  • Hahaha, też mam kilka takich serii, które oglądam tylko po to, by sprawdzić, czy są w stanie osiągnąć nowy poziom dna – pod tym względem niestety (stety?) Japończycy nie zawodzą i często zdarza im się prześcignąć samych siebie w wymyślaniu bzdur ;) Ale mam nadzieję, że chociaż 2-3 tytuły tej zimy będą dowodem na to, że stać ich również na podbijanie poprzeczki do góry. Czas pokaże :)
   Dzięki za odwiedziny :)

 3. Kilka wygląda na ciekawe, więc pewnie się za nie zabiorę, ale to jeszcze za dłuuugo. Teraz, tak samo jak MMX, mam pełno innych anime do obejrzenia:) Ale i tak cieszę się, że mogłam sobie poczytać zapowiedzi, to zupełnie zapomniałam, że rozpoczął się już sezon zimowy xD

  • W takim razie warto było zrobić te spóźnione zapowiedzi, skoro dzięki nim przypomniało Ci się, że nadchodzi nowy sezon :)
   Czasem by się chciało, żeby tych nowości nie wychodziło tak dużo – w sumie, jak spojrzeć na to w perspektywie rocznej, to w ciągu 12 miesięcy dostajemy blisko setki nowych tytułów. Kiedy to wszystko oglądać? Ale z drugiej strony zapewnia to olbrzymią różnorodność i większe są szanse, przynajmniej statystycznie, że na 10 słabych serii trafi się jedna naprawdę dobra ;) Czy tak będzie tej zimy, niebawem się przekonamy.
   Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie ;)

 4. Połowę nowości już widziałem, jest sporo takich, przy których dobrze się bawię, a niektóre zaskakują muzyką i o dziwo świetnym aktorstwem oraz poziomem dialogów (inteligentny żart i nawiązanie historyczne), sporo średniactwa. Czekam na Inari, Konkon, Koi Iroha jeszcze, tak jakoś lisy mnie kupiły po poprzednim sezonie ;)

 5. Wszystko co nie jest kontynuacją rzeczy nieoglądanych wcześniej zostało obejrzane i wstępnie ocenione. Ziarno do spichrza, plewy do kosza :P
  Największe zaskoczenie, i to na plus, to „Wake Up, Girls” jak dla mnie, się rozpisałem zresztą na ten temat trochę :]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s